O femeie din județul Tulcea a cerut ajutorul polițiștilor după ce a fost agresată de concubin

Polițist în misiune. Foto: IPJ Bistrița NăsăudLa data de 26 februarie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dorobanțu, județul Tulcea au fost sesizați în urma unui apel primit prin 112 cu privire la faptul că, o femeie de 30 de ani, din localitatea Cârjelari, ar fi fost agresată fizic de către concubinul său.

Potrivit IPJ Tulcea, polițiștii s-au deplasat la fața locului și au identificat persoana bănuită de săvârșirea faptei ca fiind un bărbat de 34 de ani, din localitatea Cârjelari, fața de care au emis un ordin de protecție provizoriu.

„În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie. Cercetările sunt continuate sub supravegherea unității de parchet competente.
      
Solicită sprijin! Apelul de urgență, prin care ne găsiți mereu la datorie este:  112 - APEL DE URGENȚĂ“ - au mai precizta reprezentanții IPJ Tulcea


Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Constănțeanul care și-a agresat sexual soția a fost arestat!

25 May 2023 769

Județul Constanța Bărbat suspectat că și-a agresat sexual și fizic soția, arestat preventiv. Ce au constatat procurorii

24 May 2023 649

Șocant! Copil de 11 ani dus cu forța pe câmp și agresat de un adolescent. Suspectul a ajuns după gratii

18 May 2023 871

La aproape jumătate de an de la scandalul domestic, soții Claudia și Dumitru-Viorel Focșa divorțează de comun acord!

16 May 2023 833

Ministerul Afacerilor Externe salută celebrarea Zilei dreptului internațional umanitar în România

14 May 2023 530

Şocant! O elevă de 15 ani ar fi fost drogată şi agresată sexual de patru colege

12 May 2023 1257

Agresiune sexuală la Tulcea! Judecătorii au dictat închisoare cu suspendare. Dosarul, la Curtea de Apel Constanța

04 May 2023 719

Ministrul apărării naționale, la reuniunea Grupului de contact pentru Ucraina

21 Apr 2023 561

Constanța. 15 ani de închisoare pentru viol, agresiune sexuală și rele tratamente aplicate minorului! Pedeapsa contestată

21 Mar 2023 916

Cât timp va petrece un bărbat din Năvodari după gratii. Este acuzat de agresiune sexuală

16 Mar 2023 915

Amenzi mai mari pentru nerespectarea regulilor de deținere a câinilor periculoși sau agresivi

15 Mar 2023 894

Ministrul Angel Tîlvăr „Războiul de agresiune al Rusiei în Ucraina are impact asupra securității și stabilității Europei și Orientului Mijlociu“

15 Mar 2023 575

Fost angajat al ISU Dobrogea, sub control judiciar!

15 Mar 2023 2313

O femeie din Tulcea a cerut ajutorul jandarmilor după ce a fost agresată de soț

13 Mar 2023 865

Femeie de 70 de ani din Babadag, agresată de fiul său. A fost emis ordin de protecție

13 Mar 2023 1161