Șapte indivizi, reținuți la Tulcea după ce ar fi atacat și agresat două persoane pe stradă

Pompieri în timpul intervenției. Foto: Facebook/IGSUÎn cursul zilei de 17 Septembrie 2022, polițiștii tulceni au fost sesizați cu privire la faptul că, un bărbat, în vârstă de 50 de ani, din municipiul Tulcea, în timp ce se afla în autoturismul personal în zona Piața Veche din aceeași localitate, ar fi fost surprins de mai mulți bărbați care i-ar fi spart ambele geamuri ale portierelor din față, lovindu-l pe bărbatul de 50 de ani cu un obiect contondent în zona capului.

Potrivit IPJ Tulcea, acesta din urmă a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Tulcea în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.

De asemenea, la data de 21 Septembrie 2022, polițiștii tulceni au fost sesizați cu privire la faptul că, un bărbat, în vârstă de 33 de ani, din Tulcea, în timp ce se afla în zona lacului Ciuperca din municipiu, ar fi fost lovit de mai multe persoane, care ulterior au fugit de la locul incidentului.

„În ambele cazuri, polițiștii au întocmit dosare de cercetare penală, reușindu-se probarea activității infracționale a 7 bărbați bănuiți de săvârșirea faptelor. 

Prin ordonanța organelor de poliție judiciară din data de 22.09.2022, s-a dispus efectuarea în continuare a urmăririi penale față de persoanele bănuite; prin ordonanța Parchetului de pe lângă Judecătoria Tulcea dispunându-se punerea în mişcare a acțiunii penale.

A fost dispusă reținerea tuturor celor șapte bărbați pentru o perioadă de 24 de ore, fiind depuși la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Tulcea, urmând ca la data de 23.09.2022 să fie prezentați Judecătoriei Tulcea cu propunere de arestare preventivă.

Activitățile investigative și de urmărire penală au fost coordonate de către conducerea Polițiel municipiului Tulcea, sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Tulcea“ - au mai precizat reprezentanții IPJ Tulcea.


Ti-a placut articolul?




Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Update. Surse - fiul unui fost procuror DIICOT. Știri Constanța Conflict între un copil și un tânăr, în Constanța. Oficial de la Poliție

23 Sep 2023 573

Agresiune sexuală într-o stație de tramvai din Sectorul 5!

21 Sep 2023 478

Bărbat cercetat de polițiștii capitalei pentru agresiune sexuală

21 Sep 2023 285

Elevă a Colegiului Național Spiru Haret Tulcea, acuzată de agresiune! Ce spune directorul instituției de învățământ

19 Sep 2023 582

Întrevederea ministrului apărării naționale cu ambasadorul SUA la București

19 Sep 2023 451

Violent incident familial în Arad Bărbat de 42 de ani, acuzat pentru agresiune asupra tatălui său și concubinei

18 Sep 2023 521

Scandal în trafic! S-a lăsat cu rețineri pentru lovire și tulburarea ordinii și liniștii publice

18 Sep 2023 458

Fost angajat al ISU Dobrogea condamnat la 12 ani de închisoare! Decizia nu este definitivă

14 Sep 2023 1498

Violență în cuplu! Cazul unei tinere de 25 de ani

11 Sep 2023 521

Întrevederea secretarului de stat pentru afaceri strategice Iulian Fota cu președintele Congresului Mondial al Ucrainenilor, Paul Grod

06 Sep 2023 321

Scandal în zona unui local public! A intervenit Poliția și s-a lăsat cu rețineri

05 Sep 2023 516

Incident violent într-o familie! A intervenit Poliția

05 Sep 2023 506

Caz șocant! Un bărbat este suspectat că și-ar fi violat de mai multe ori fetițele. Detalii incredibile din anchetă

29 Aug 2023 1527

Ministrul de Externe din Chile „Preţuim foarte mult solidaritatea arătată de România celor care au fugit din calea războiului“

28 Aug 2023 477

Caz șocant în județul Olt! Fetiță de 7 ani agresată sexual de un bărbat de 38 de ani

22 Aug 2023 662