Fotbal (Primera Division)/Real, set la zero cu Zaragoza (video)

primera_20_12.jpgReal Madrid a reuşit scorul rundei în disputa de pe teren propriu contra Zaragozei. Conduşi magistral de portughezul Cristiano Ronaldo, madrilenii au decimat o formaţie lipsită de reacţie, până la pauză, Higuain şi Van der Vaart trecându-şi în cont câte o dublă. Mitanul secund a mai adus alte două goluri, o bijuterie marca Ronaldo şi o execuţie tipică a renegatului Benzema, jucător dat ca sigur la Manchester United.

Rezumat Real - Zaragoza 6-0

Sevilla nu se regăseşte în campionat şi a cedat neaşteptat contra lui Getafe într-o partidă decisă de foşti jucători ai lui... Real Madrid. Soldado a marcat de două ori pentru oaspeţi, Negredo reuşind doar să reducă din diferenţă în minutul 51. Sevilla a rămas pe trei iar Getafe pe 8 în clasamentul primei ligi. Bilbao a urcat pe locul 6 în clasament după ce a învins Osasuna, scor 2-0. Bascii s-au impus după un start furibund de partidă în care Yeste şi Llorente au marcat stabilind şi scorul final.