Tenis/Hanescu - Chela 3-0! Urmeaza Federer!

hane.jpgTenismenul romăn Victor Hănescu l-a învins, marţi, pe argentinianul Juan Ignacio Chela, scor 6-4, 6-3, 7-6, într-un meci din manşa inaugurală a turneului de Mare şlem Australian Open. Pentru această victorie, Hănescu va primi un cec în valoare de31.500 de dolari australieni. În turul 2, romănul îl va întălni pe elveţianul Roger Federer, acesta învingăndu-l pe Hănescu în toate cele trei meciuri disputate pănă acum.

Meciul cu argentinianul nu a avut istoric, jucătorul roman cel mai bine clasat în clasamentul ATP reuşind să-şi valorifice armele în faţa unui Chela departe de pretenţii. Abia în setul trei, pe fondul oboselii, Hănescu a micşorat ritmul însă a fost prea tărziu pentru a se schimba ceva.

Farul Constanța Fotbalistele, eșec surprinzător acasă cu Csikszereda Miercurea Ciuc. Oaspetele conduceau cu 3-0 în minutul 21! (GALERIE FOTO + VIDEO)

14 Apr 2024 776

Simona Halep nu va mai participa la turneul de la Oeiras. „Schimbare de planuri!“

11 Apr 2024 1066

ACS Power Gym Constanța Campioana Elena Novac, medalii la President Cup 2024, în Georgia. „O experiență frumoasă“ (GALERIE FOTO + VIDEO)

09 Apr 2024 786

Simona Halep a primit wild-card și pentru turneul de la Madrid

03 Apr 2024 1201

Pe ce loc în clasamentul mondial se află Simona Halep, după participarea la Miami Open

01 Apr 2024 841

Handbal tineret CSM Constanța, înfrângere cu liderul, în ciuda paradelor lui Chilianu și a celor 19 goluri ale lui Rareș Ștefan! (GALERIE FOTO)

29 Mar 2024 1134

Tenis de masă Faza județeană Constanța a ONSS și-a desemnat câștigătorii, dintre liceeni (GALERIE FOTO)

21 Mar 2024 631

WTA Miami 2024 Simona Halep a câștigat setul întâi cu 6-1, dar a pierdut primul meci de la revenirea în turnee

20 Mar 2024 1497

Clasamentul liceelor din Constanța în funcție de notele obținute de elevi la simularea Bacalaureatului

18 Mar 2024 3666

LIVE TEXT. Superliga 2023/2024 Farul Constanța, victorie uriașă cu Rapid în deplasare, la debutul în play-off. Louis Munteanu, dublă de senzație! (GALERIE FOTO + VIDEO)

15 Mar 2024 1012

Superliga 2023/2024 Liderul FCSB debutează în play-off contra ultimei clasate, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

14 Mar 2024 1188

UPDATE. Superliga 2023/2024. Rapid - Farul Constanța Hagi - „Sper să avem personalitatea pentru a ne impune jocul“ (VIDEO)

13 Mar 2024 1351

Simona Halep a plecat în SUA, pentru turneul de la Miami. „Mă bucur mult că am șansa de a mă întoarce pe teren“

11 Mar 2024 1449

Superliga 2023/2024 Ce program are Farul Constanța în turneul play-off

09 Mar 2024 2120

Superliga 2023/2024 Rapid București - FCSB, meci de gală în ultima etapă a sezonului regular