A ratat calificarea în finală Mihaela Buzărnescu, învinsă de croata Petra Martic, BRD Bucharest Open

Jucătoarea de tenis Mihaela Buzărnescu, favorita numărul 2 a turneului BRD Bucharest Open, a ratat calificarea în finală după ce a fost învinsă, sâmbătă, în semifinale de croata Petra Martic cu scorul de 6-4, 6-4.

În finala programată duminică, Petra Martic o va întâlni pe câştigătoarea semifinalei dintre Anastasija Sevastova (Letonia/N.1) şi Polona Hercog (Slovenia/N.8).

Mesaje de susținere pentru Simona Halep în scandalul de dopaj. Ce i-au transmis Sorana Cîrstea, Mihaela Buzărnescu și Jaqueline Cristian

14 Sep 2019 1759

Mihaela Buzărnescu, învinsă în ultimul tur al calificărilor pentru turneul WTA de la Toronto

05 Aug 2019 1704

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în optimile de finală ale turneului WTA de la Lausanne

16 Jul 2019 1973

UPDATE. Simona Halep s-a impus în duelul românesc de la Wimbledon. A învins-o în trei seturi pe Mihaela Buzărnescu

03 Jul 2019 2237

Tenis Mihaela Buzărnescu s-a oprit în optimile de finală ale turneului WTA de la Roma. A fost învinsă de Naomi Osaka

16 May 2019 1693

Meciul Simonei Halep din turul secund al turneului de la Roma, reprogramat. Sportiva din Constanța ar putea juca două partide mâine

15 May 2019 1739

Perechea Irina Bara și Mihaela Buzărnescu s-a calificat în optimile de finală ale probei de dublu de la Madrid

06 May 2019 1681

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în runda a doua a turneului WTA de la Madrid

05 May 2019 1602

Ce adversare vor avea Simona Halep, Irina Begu, Mihaela Buzărnescu și Sorana Cârstea la turneul WTA de la Madrid

03 May 2019 2020

Simona Halep joacă prima pentru România în semifinala de Fed Cup cu Franţa

19 Apr 2019 1944

Indian Wells 2019 Simona Halep se califică în turul al treilea. Mihaela Buzărnescu a pierdut