Alina Zaharia, de la CS Farul Constanţa, a câştigat Top 12 la tenis de masă pentru senioare

Competiţia internă de tenis de masă Top 12 pentru seniori (la masculin şi feminin) s-a desfăşurat la Câmpulung, participând şi reprezentanţi ai Constanţei, unii mai mici ca vârstă decât adversarii.

La feminin, întrecerea i-a revenit Alinei Zaharia, de la CS Farul Constanţa, care a câştigat toate cele 11 meciuri disputate. Mihaela Plăeaşu (LPS „Nicolae Rotaru“ Constanţa) şi Camelia Mitrofan (CS Farul) au totalizat câte 18 puncte, în urma a şapte victorii şi patru înfrângeri, ocupând în clasament locurile cinci, respectiv şase.

În întrecerea masculină, Mihai Postudor (LPS „Nicolae Rotaru“) a fost al patrulea, cu 18 puncte (şapte victorii şi patru înfrângeri), iar Alexandru Chiriţă s-a clasat pe locul 12, cu 12 puncte, după o victorie şi 11 eşecuri.

Sursa foto: Facebook (Federaţia Română de Tenis de Masă)