Andrei Muntean locul 7 în finala de la inele, la Cupa Mondială Challenge de la Paris

Sportivul român Andrei Muntean a ocupat locul 7 în finala de la inele, cu 14,450 puncte, duminică, la Cupa Mondială Challenge la gimnastică artistică de la Paris, scrie AGERPRES.

Francezul Samir Ait Said s-a impus, cu 15,100, pe locul al doilea s-a clasat ucraineanul Igor Radivilov, cu 14,950, iar pe poziţia a treia a terminat rusul Denis Abliazin, cu 14,850.

Muntean se calificase în finală cu a şasea notă, 14,450.

În calificări au mai evoluat Cristian Băţagă şi Andrei Groza, dar ei nu au reuşit să prindă nicio finală. Marian Drăgulescu a făcut şi el deplasarea la Paris, dar nu a mai intrat în concurs din cauza unor dureri resimţite la tendonul ahilian, ca urmare a unei inflamaţii.

Sursă foto:  AGERPRES

Constanța, pe podium și la Cupa Mondială de Speed Fit. Elena Novac, de la Power Gym, cinci medalii de aur și două de argint (GALERIE FOTO)

08 Nov 2023 1155

Cupa Mondială de fotbal feminin va reveni în 2027

05 Nov 2023 787

UPDATE. Cupa Davis la Mamaia Taiwan a câștigat întâlnirea cu România, după trei meciuri (GALERIE FOTO + VIDEO)

16 Sep 2023 1628

UPDATE. Mamaia Taiwan conduce România cu 2-0, în întâlnirea din grupa I Mondială a Cupei Davis (GALERIE FOTO + VIDEO)

15 Sep 2023 1347

Mamaia Întâlnirea de Cupa Davis România - Taiwan începe vineri, 15 septembrie 2023. Horia Tecău - „Avantajul nostru e că jucăm acasă“

14 Sep 2023 1829

CSM Constanța Yachting de top! Ebru Bolat, evoluții la Europene, Cupa Mondială și Săptămâna Olimpică, plus locul întâi la Regatta Port Bourgas (GALERIE FOTO)

16 May 2023 1400

A murit încă un jurnalist acreditat la Cupa Mondială de fotbal

12 Dec 2022 1441

Gimnasta constănțeană Andreea Preda, medaliată la Cupa Mondială Challenge de la Mersin

11 Oct 2022 1334

Gimnastică Silviana Sfiringu, sportiva Farului Constanța, a urcat pe podium la World Challenge Cup, de la Osijek

14 Jun 2022 1484

Gimnasta Ioana Stănciulescu, de la CS Farul Constanța, medaliată la Cupa Mondială Challenge (GALERIE FOTO)

01 Jun 2022 1851

Echipa masculină de sabie a României, pe locul 4 la Cupa Mondială de la Budapesta

20 Mar 2022 1410

Gimnasta constănțeană Maria Holbură evoluează în Egipt, la etapa de Cupă Mondială Challenge

04 Jun 2021 4063

Luptătorul Răzvan Arnăut, de la CS Farul Constanța, participă la Cupa Mondială

12 Dec 2020 4762

Ana Maria Popescu a fost declarată câștigătoare pe 2020 a Cupei Mondiale la spadă

12 Jul 2020 3395

Răzvan Florea și Octavian Tileagă, în Brazilia Școala câștigătoare a Carnavalului de la Rio, lecție de samba pentru înotătorii Cupei Mondiale (galerie foto)