Arbitrul constãnţean Robert Diaconescu a oficiat în Ucraina şi a primit delegare şi pe Cluj Arena

Arbitrul constãnţean de rugby Robert Andrei Diaconescu va conduce la centru partida U Cluj - CSM Bucureşti, contând pentru etapa a patra a Superligii Naţionale. Meciul se joacã duminicã, 14 aprilie, de la ora 14.00, în direct la rugbytv.ro. Din brigadã mai fac parte bucureştenii Dãnuţ Frãsineanu şi Cristian Şerban, iar observator este Gheorghe Sabãu. În clasament, U Cluj se aflã pe
ultimul loc, şapte, cu 0 puncte, iar echipa oaspete ocupã poziţia a patra, cu 4 puncte. Diaconescu se aflã la prima delegare în Superligã în acest sezon. Cu puţin timp în urmã, „cavalerul” de 30 de ani a oficiat la Campionatul European Under- 18 de la Grenoble (Franţa), iar zilele trecute a fost mãrginaş la partida internaţionalã Ucraina - Moldova 18-38.