Aur, argint şi bronz Patrick Dinu, de la Atena Sport Club Constanţa, trei medalii la Naţionalele de înot (galerie foto)

Tânărul înotător constănţean Patrick Sebastian Dinu, de la Atena Sport Club Constanţa (antrenor, Răzvan Florea), a cucerit trei medalii la Campionatul Naţional de înot pentru copii de la Arad, întrecere rezervată sportivilor de 10 şi 11 ani. Patrick a obţinut aurul la 50 m spate, argintul în proba de 50 m bras, iar la 50 m liber a terminat pe locul trei. Un alt înotător constănţean, Denis Stignei, de la CS Bogdan Ciubotariu (antrenor, Gabriel Culea), s-a clasat la Arad pe poziţia secundă în proba de 50 m liber.