Aur și argint Zeynep Sezgin și Diana Brânză, de la CS Năvodari, pe podium la Campionatul Național de box feminin

CS Năvodari a urcat de două ori pe podium la Campionatul Național de box feminin, întrecere care s-a desfășurat pe plaja de la Saturn.

Clubul din Năvodari a participat în premieră cu sportive la Naționalele de box feminin, reprezentanlele grupării sportive fiind pregătite de Ablalim Ferodin și Marcel Jipeanu.

La categoria 50 kg, Zeynep Sezgin a devenit campioană națională, iar la categoria 48 kg Diana Brânză a cucerit medalia de argint, dar, după cum a apreciat Marcel Jipeanu, decizia din finală, defavorabilă cu 3-2 sportivei de la CS Năvodari, a fost una controversată.