Baschet feminin Phoenix Știința Constanța, a doua înfrângere cu Universitatea Cluj

Echipa feminină de baschet Phoenix Ştiinţa Constanţa a susţinut astăzi, în deplasare, al doilea meci din confruntarea cu Universitatea Cluj, contând pentru turneul play-off al locurilor 5-8 din Liga Naţională.

Gazdele s-au impus cu 70-50, la pauză 28-25. Doar primul sfert s-a încheiat la egalitate, 13-13, în rest celelalte revenindu-i echipe clujene (15-12, 17-13, 25-12).

Pentru Phoenix Știința au înscris Bianca Fota - 12p, Jelena Jovanovic - 12p, Vladinka Erak - 8p, Cristiana Cutaş - 6p, Ecaterina Armanu - 4p, Adelina Duţă - 3p, Andreea Beldian - 2p, Andreea Fleşer - 2p şi Chelsea Douglas - 1p.

Grație acestei victorii, a doua din disputa cu Phoenix Știința, după cea de la Constanța (63-51), U Cluj va evolua în continuare pentru locul 5, adversară fiindu-i echipa CSM Târgoviște.

Phoenix Știința va juca mai departe pentru locurile 7-8 cu CSM CSU Oradea, care a înregistrat două eșecuri cu CSM Târgoviște: 27-84 și 30-74.
Sursa foto: Facebook (U Cluj)

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, prima victorie în campionat

12 Oct 2019 493

Program sportiv în judeţul Constanţa Voleibalistele de la CS Medgidia, primul meci pe teren propriu în Divizia A1

12 Oct 2019 408

Înfrângeri, la baschet, pentru BC Athletic Constanța și Phoenix Știința (galerie foto)

09 Oct 2019 374

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, înfrângere la scor astronomic în fața campioanei României

05 Oct 2019 603

Alt staff tehnic şi noutăţi în lot Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa, debut de foc în campionat

05 Oct 2019 656

Mamaia US Navy vs US Army. Baschet, muzică şi distracţie la „Warm-up for the Charity Basketball Game“

15 Aug 2019 602

O junioară de la Phoenix Știința Constanța a fost convocată la Lotul național U16 Feminin

14 Jun 2019 740

UPDATE. „Performanţă unică, sezon de excepţie“ Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa s-au clasat pe locul şapte în Liga Naţională

09 May 2019 628

UPDATE. Imagini de la eveniment Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa şi CSU CSM Oradea, meci la Constanţa. Au câştigat gazdele (galerie foto)

07 May 2019 631

Phoenix Ştiinţa Constanţa şi CSU CSM Oradea se duelează pentru locul 7 în Liga Naţională. Primul meci e azi, la Constanţa

07 May 2019 588

„A fluierat ce a vrut el. Bătaie de joc!“ Phoenix Ştiinţa Constanţa va depune memoriu la Federaţia Română de Baschet

18 Apr 2019 1098

Olimpia CSU Brașov s-a calificat în semifinalele Ligii Naționale în dauna Phoenix Știința Constanța

16 Apr 2019 584

„Vom lupta până la ultima secundă!“ Meci de totul sau nimic pentru baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa astăzi, la Constanţa

16 Apr 2019 519

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au pierdut al treilea meci cu Olimpia CSU Brașov

14 Apr 2019 564

„La două victorii de o performanţă istorică!“ Phoenix Ştiinţa şi Olimpia CSU Braşov se confruntă la Constanţa în sferturile Ligii Naţionale