Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au învins ACS KSE Tg. Secuiesc în Cupa României

Echipele feminine de baschet Phoenix Știința Constanța și ACS KSE Tg. Secuiesc s-au întâlnit în această seară pe litoral în Cupa României.

Partida le-a revenit baschetbalistelor echiei gazdă (antrenori, Carmin Popa și Ramona Coroamă), scor 61-58, după ce oaspetele au condus la pauza mare cu 31-27.

Pe sferturi, scorul întâlnirii Constanța - Tg. Secuiesc a fost 17-18, 10-13, 19-19, 15-8, Phoenix Știința înclinând balanța în favoarea sa în ultimul sfert. .

Pentru formația onstănțeană au marcat L. Brozoski – 19p, A. Beldian – 13p, N. Mititelu – 8p, K. Matijevic – 6p, V. Erak – 5p, D. Vati – 5p, M. Geleriu – 5p.

Sursa foto: Facebook (Phoenix Știința)

„E vorba de atitudinea avută“ La Phoenix Știința Constanța, există și posibilitatea renunțării la unele dintre jucătoare

11 Dec 2019 506

Final interzis cardiacilor în meciul de baschet Phoenix Știința Constanța - CSM Alexandria!

08 Dec 2019 629

Baschetbaliştii de la Athletic joacă la Constanţa cu CSM Sighet. Ce spune Phoenix Știinţa după înfrângerea de la Braşov

23 Nov 2019 808

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța susțin returul cu ACS KSE Tg. Secuiesc din Cupa României

23 Oct 2019 421

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, prima victorie în campionat

12 Oct 2019 633

Program sportiv în judeţul Constanţa Voleibalistele de la CS Medgidia, primul meci pe teren propriu în Divizia A1

12 Oct 2019 620

Înfrângeri, la baschet, pentru BC Athletic Constanța și Phoenix Știința (galerie foto)

09 Oct 2019 532

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, înfrângere la scor astronomic în fața campioanei României

05 Oct 2019 744

Alt staff tehnic şi noutăţi în lot Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa, debut de foc în campionat

05 Oct 2019 849

Mamaia US Navy vs US Army. Baschet, muzică şi distracţie la „Warm-up for the Charity Basketball Game“

15 Aug 2019 747

O junioară de la Phoenix Știința Constanța a fost convocată la Lotul național U16 Feminin

14 Jun 2019 811

UPDATE. „Performanţă unică, sezon de excepţie“ Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa s-au clasat pe locul şapte în Liga Naţională

09 May 2019 704

UPDATE. Imagini de la eveniment Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa şi CSU CSM Oradea, meci la Constanţa. Au câştigat gazdele (galerie foto)

07 May 2019 709

Phoenix Ştiinţa Constanţa şi CSU CSM Oradea se duelează pentru locul 7 în Liga Naţională. Primul meci e azi, la Constanţa

07 May 2019 652

Baschet feminin Phoenix Știința Constanța, a doua înfrângere cu Universitatea Cluj