BC Athletic Constanţa a câștigat primul turneu din Liga Națională de baschet 3x3 (galerie foto)

BC Athletic Constanţa a câștigat primul turneu 3x3 din Liga Națională de Baschet 3x3, etapă care s-a desfășurat la Suceava, cu un buzzer beater de 2p înscris de Alin Andries în finala cu CSU Pitești, câştigată de echipa de pe litoral cu 16-14.

BC Athletic Constanţa a participat la Castorii Suceava Streetball 3x3 cu Alin Andrieş, Cezar Bărăgău, Adrian - Cristian Trandafir și Alexandru Liţă, alături de team managerul Andrei Talpes.

Din postura de favoriți 3 ai turneului, Gladiatorii din Tomis au cucerit trofeul.

BC Athletic s-a impus în meciurile cu cu o echipă din Ucraina (Che), scor 21-18, cu CSM Bucureşti (Igor Roznovschi, Adrian Guțoaia, Sergiu Souca, Vladimir Biasutti), favorită 1 a turneului, în semifinale, scor 18-15, iar în finală cu CSU Pitești (Adrian Blidaru, Cristian Petrescu, Alexandru Neguț, Cezar Stănescu), favoriți 6, cu un buzzer beater de 2p, scor final 16-14!

Astfel, BC Athletic își adjudecă primul turneu al sezonului de LNBM 3x3 la Suceava! Mulțumim tuturor pentru susținere!, este mesajul clubului de pe litoral.