BC Athletic, meci nebun cu CSM Mediaș! „Așa încheie Gladiatorii din Tomis meciurile de acasă“

Echipa masculină de baschet Athletic Constanța a realizat astăzi o victorie mare în Liga Națională, grupa B, învingând pe teren propriu CSM Mediaș în ultimele secunde din prelungiri!

Gazdele s-au impus cu 84-83 (la pauză 45-32), câștigând cu o aruncare de trei puncte, la ultima fază, într-un moment când oaspeții conduceau cu două puncte.

Scorul pe sferturi a fost: 26-23, 19-9, 13-24, 15-17, 11-10.

Așa încheie Gladiatorii din Tomis meciurile de acasă, în prelungiri, cu o aruncare de 3p! Cu 11 secunde rămase de joc din prelungiri, CSM Mediaș conduceau cu 2p, 81-83, însă Brandon Lockhart  avea în gând doar să câștige... iar aruncarea sa la ultimul atac închide meciul cu victoria Gladiatorilor din Tomis! Scorul final BC Athletic 84-83 CSM Mediaș iar tribunele aplaudă în picioare! Mulțumim pentru atmosfera nebună creată în tribune! Mulțumim Constanța! We are Made in Constanța!, este mesajul BC Athletic.

Pentru BC Athletic au marcat Brandon Lockhart - 18 puncte, Deondre Ray - 18p, Daniel Mâinea - 16p, Alin Andrieş - 11p, Samuel Berkelund - 10p, Andrei Oprean - 8p şi Brandon McLean - 3p.

În etapa viitoare, echipa de pe litoral va juca sâmbătă, 22 decembrie, la Constanța, cu CS Cuza Sport Brăila.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)