BC Athletic Neptun Constanța a cedat în duelul cu CSM CSU Oradea

Vlad Corpodean
  • Echipa de pe litoral a câștigat ultimul sfert, celelalte trei revenindu-le gazdelor.

Formația masculină de baschet Athletic Neptun Constanța a disputat în această seară meciul din deplasare cu CSM CSU Oradea, restanță din etapa a 26-a a Ligii Naționale.

Confruntarea s-a încheiat cu succesul gazdelor, cu 83-68.

CSM CSU Oradea a condus și la pauză (41-28), iar pe sferturi scorul în meciul Oradea – Constanța a fost 19-12, 22-16, 28-19, 14-21.

Pentru echipa constănțeană au marcat Khaliq Spicer – 17p, Zan Kosic – 12p, Vlad Corpodean (cpt.) – 11p, Daniel Mâinea – 7p, Andrei Oprean – 7p, Tyler Gaskins – 5p, Cristian Mâinea – 3p, Max Darling – 2p, Mario Lazăr – 2p și Adika Peter McNeily – 2p.

Pentru Constanța, căpitanul Vlad Corpodean a încheiat meciul cu double double, 11 puncte, 10 recuperări, o pasă decisivă și un blocaj iar Khaliq Spicer a făcut din nou un meci bun având 17 puncte, 7 recuperări și 2 blocaje.

Pentru BC Athletic Neptun Constanța urmează meciul cu U-BT Cluj-Napoca, meci programat pe 29 Aprilie, în deplasare, joc ce va închide acest sezon. Mulțumim tuturor pentru mesaje și încurajări! Team is everything!, se arată pe pagina de Facebook a Gladiatorilor din Tomis.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)