BC Athletic Neptun Constanţa a cedat în duelul cu FC Argeş Piteşti

• Formaţia câştigătoare s-a impus în toate sferturile meciului.

Echipa masculină de baschet BC Athletic Neptun Constanţa a susţinut astăzi partida cu FC Argeş Piteşti, din turneul de la Voluntari al Ligii Naţionale.

Victoria i-a aparţinut formaţiei din Trivale, scor 86-66, la pauză 44-34.

Pe sferturi, scorul partidei Piteşti - Constanţa a fost 22-13, 22-21, 23-15, 19-17.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Siler Schneider - 30p, Mario Lazăr - 12p, Daniel Mâinea - 7p, Iulian Orbeanu - 5p, Christian Chiţu - 4p, Ştefan Gribinic - 4p, Davon Bell - 2p şi William Brown - 2p.

Echipa de pe litoral rămâne astfel fără victorie până acum în campionat, pierzând toate cele 11 meciuri disputate.

Mâine, de la ora 16.30, BC Athletic va întâlni la Voluntari BC CSU Sibiu.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun Constanţa)