BC Athletic Neptun Constanţa, eşec în confruntarea cu SCM Timişoara

• Gladiatorii din Tomis dispută două partide din Liga Naţională la turneul de la Oradea.

Formaţia masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a disputat astăzi primul meci dintre cele două programate la Oradea.

Gladiatorii din Tomis au întâlnit SCM Timişoara, în faţa căreia au cedat cu 57-81.

Echipa bănăţeană a condus şi la pauză, scor 38-30, iar pe sferturi scorul în meciul Timişoara - Constanţa a fost 21-14, 17-16, 26-11, 17-16.

Pentru BC Athletic Neptun au înscris Siler Schneider - 17p, Christian Chiţu - 9p, Cristian Mâinea - 6p, Daniel Mâinea - 6p, William Brown - 5p, Ştefan Gribinic - 4p, Davon Bell - 4p, Mario Lazăr - 4p şi Victor Dudaş - 2p.

Luni, 12 aprilie, de la ora 19.00, BC Athletic Neptun Constanța dă piept cu CSM Oradea, meci care va fi transmis atât de Digi Sport 4 şi Look Sport 3, cât și livestream pe youtube-ul FRB TV.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic)