BC Athletic Neptun Constanţa, înfrângere în meciul cu CSM CSU Oradea

• Gladiatorii din Tomis au câştigat primul sfert, dar la final victoria le-a aparţinut adversarilor.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a pierdut şi al doilea meci susţinut la turneul de la Oradea al Ligii Naţionale.

În această seară, Gladiatorii din Tomis au întâlnit CSM CSU Oradea şi, deşi au câştigat primul sfert (22-20), la final au cedat cu 78-93.

Echipa constănţeană a evoluat însă fără complexe în duelul cu singura reprezentantă a României rămasă în FIBA Europe Cup.

CSM CSU Oradea a condus şi la pauză, 46-41, iar pe sferturi scorul în meciul Constanţa - Oradea a fost 22-20, 19-26, 20-28 şi 17-19.

Pentru formaţia de pe litoral au marcat Siler Schneider - 19p, Mario Lazăr - 15p, Daniel Mâinea - 11p, Davon Bell - 10p, Adrian Trandafir - 6p, Christian Chiţu - 5p, Cristian Mâinea - 5p, Willliam Brown - 4p şi Ştefan Gribinic - 3p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic)