BC Athletic Neptun Constanța, înfrângere în meciul cu Steaua București (GALERIE FOTO)

• În disputa din capitală, ambele echipe au câștigat câte două sferturi.

Formația masculină de baschet Athletic Neptun Constanța a susținut în această seară meciul din etapa a 24-a a Ligii Naționale, duelându-se în deplasare cu Steaua București.

În meciul tur, ambele echipe au trecut de borna celor 100 de puncte, după o repriză de prelungiri, la finalul căreia Steaua s-a impus cu 111-107.

Echipa din capitală a câștigat și în această seară, cu 76-72.

Gazdele au condus și la pauză (38-33), iar pe sferturi scorul în meciul Steaua - Constanța a fost 19-13, 19-20, 22-18, 16-21.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Max Darling - 15p, Khaliq Spicer - 12p, Zan Kosic - 11p, Andrei Oprean - 10p, Tyler Gaskins - 8p, Cristian Mâinea - 5p, Daniel Mâinea - 4p, Adika Peter McNeilly - 3p, Vlad Corpodean (cpt.) - 2p și Jakob Lowrance - 2p.

BC Athletic Neptun Constanța cedează la 4 puncte diferență în meciul cu Steaua București. Cu o zi timidă din spatele semicercului, Gladiatorii din Tomis au fost nevoiți să stea în spatele gazdelor pe tabelă întreg jocul, cel mai strâns moment al meciului fiind la o posesie distanță. Pentru BC Athletic Neptun Constanța Max Darling a fost cel mai bun marcator, terminând cu 15 puncte, 6 recuperări și Khaliq Spicer 12 puncte, 6 recuperări. Revenim pe teren propriu, unde vom întâlni SCM U Craiova pe 23 Martie, Miercuri la ora 19.00. Mulțumim tuturor pentru sprijin! Team is everything!, a fost mesajul BC Athletic Neptun.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)