BC Athletic Neptun Constanţa, înfrângere în partida cu BC CSU Sibiu

• Formaţia constănţeană de baschet masculin a disputat astăzi al doilea meci din turneul de la Voluntari al Ligii Naţionale.

Echipa masculină de baschet BC Athletic Neptun Constanţa a susţinut astăzi partida cu BC CSU Sibiu, din turneul de la Voluntari al Ligii Naţionale.

Una dintre cele mai în formă echipe românești, proaspăt calificată în optimile FIBA Europe Cup, BC CSU Sibiu s-a impus cu 92-65, la pauză 54-28.

Scorul pe sferturi în confruntarea Sibiu - Constanţa a fost 26-16, 28-12, 19-18, 19-19.

Pentru BC Athletic Constanţa au marcat Davon Bell - 11p, William Brown - 11p, Mario Lazăr - 10p, Siler Schneider - 8p, Christian Chiţu - 7p. Ştefan Gribinic - 7p, Daniel Mâinea - 6p, Cristian Mâinea - 3p şi Victor Dudaş - 2p.

BC CSU Sibiu se impune cu BC Athletic Neptun Constanța, scor final 92-65. În Liga Națională va urma o pauză pentru Gladiatorii din Tomis după care vom relua turneele in sistem bulă. Mulțumim tuturor pentru mesaje și pentru încurajări! Team is everything!, este mesajul clubului de pe litoral.

BC Athletic Neptun Constanţa a cedat şi în primul meci jucat în acest weekend în turneul de la Voluntari, pierzând toate cele 12 partide de până acum în Liga Naţională şi fiind ultima în ierarhie.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun Constanţa)