BC Athletic şi CSO Voluntari se duelează astăzi la Constanţa în Cupa României (galerie foto)

Sala Sporturilor din Constanţa găzduieşte astăzi, de la ora 19.00, meciul de baschet masculin dintre BC Athletic Constanţa şi CSO Voluntari, din Cupa României.

În tur, CSO Voluntari s-a impus cu 98-74, pe sferturi 28-15, 23-19, 28-20, 19-20.

Andrei Oprean a terminat acest meci cu 17 puncte (5x3p), 4 recuperări, 6 pase decisive, o intercepție, Christian Chițu cu 11p (2x3p), Victor Dudaș cu 10p (2x3p), o intercepție, Rahsaan Williams cu 9p, 4 recuperări, un block, Darian Bryant cu 8p (2x3p), 3 recuperări, 4 pase decisive, o intercepție, Sergiu Ursu - 7p (1x3p), o recuperare, 4 pase decisive, Georgian Păun - 6p, o recuperare, 2 pase decisive, Adrian Trandafir cu 3p (1x3p), 3 recuperări, 1 pasă decisivă și o intercepție, Kyle Kilgore - 3p, 3 intercepții, 1 block.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)