Campionatul Mondial din Rusia Anglia, înfrângere în ultimul meci din grupă. Iată tabloul optimilor

Echipa națională de fotbal a Angliei a pierdut ultimul meci din grupa G, 0-1 (Januzaj 51) în această seară cu Belgia, care a terminat pe primul loc în serie. Anglia a fost a doua, cele două formații mergând în optimi.

În celălalt meci, Tunisia a învins Panama, scor 2-1 (F. Ben Youssef 51, Khazri 66 / Y. Meriah 33 - autogol), ambele formații fiind eliminate.

Clasament final: 1. Belgia - 9p, 2. Anglia - 6p, 3. Tunisia - 3p, 4. Panama - 0p.

După aceste confruntări din grupa G, faza grupelor la Campionatul Mondial s-a încheiat, urmând optimile de finală.