Campionatul Mondial din Rusia Brazilia a încheiat grupa E pe primul loc

Echipa națională de fotbal a Braziliei a încheiat cu o victorie, 2-0 (Paulinho 36, T. Silva 68) cu Serbia, evoluțiile din grupa E a Campionatului Mondial din Rusia.

În celălalt meci din serie, Elveția și Costa Rica au încheiat la egalitate, 2-2 (Drmici 88, Dzemaili 31 / K. Watson 56, B. Ruiz 90+3 - din penalty).

În urma acestoe rezultate, Brazilia și Elveția s-au calificat în optima, iar Serbia și Costa Rica sunt eliminate.

Clasament final: 1. Brazilia - 7p, 2. Elveția - 5p, 3. Serbia - 3p, 4. Costa Rica - 1p.

În faza următoare, Brazilia va întâlni Mexic, iar Elveția se va duela cu Suedia.

Optimile de finală stabilite până acum sunt:

Franța - Argentina, sâmbătă, 30 iunie, ora 17.00, Kazan
Uruguay - Portugalia, sâmbătă 30 iunie, ora 21.00 Soci
Spania - Rusia, duminică, 1 iulie, ora 17.00, Moscova
Croația - Danemarca, duminică, 1 iulie, ora 21.00, Novgorod

Brazilia - Mexic, luni, 2 iulie ora 17.00, Samara
Suedia - Elveția, marți, 3 iulie, ora 17.00, Sankt Petersburg.

Marius Tataoană Student la Academia Navală „Mircea cel Bătrân“, campion la Ju Jitsu. Palmares bogat! Performer în concurs, dar şi antrenor (GALERIE FOTO)

15 Nov 2021 5911

Cristina Neagu a fost inclusă în lotul naţionalei României pentru Campionatul Mondial de handbal feminin din Japonia

30 Oct 2019 2043

Ianis Hagi ocupă locul 10 în topul celor mai productivi jucători sub 21 de ani din fotbalul mondial

31 May 2019 1796

Campionatul Mondial Rusia 2018 Cine va cuceri titlul? Astăzi aflăm

15 Jul 2018 2040

Campionatul Mondial Rusia 2018 Duminică se stabileşte campioana. Sâmbătă se joacă meciul pentru locul trei

14 Jul 2018 2290

Campionatul Mondial de fotbal din Rusia Adversara Franței din finală a fost stabilită după prelungiri!

11 Jul 2018 1852

Croația, în semifinale la Campionatul Mondial de fotbal. A eliminat Rusia la penalty-uri

08 Jul 2018 2201

Campionatul Mondial din Rusia Tabloul complet al sferturilor, după ce s-a calificat și Anglia, care a eliminat Columbia la penalty-uri

04 Jul 2018 1940

Campionatul Mondial din Rusia Suedia avansează în sferturi și așteaptă meciul Columbia - Anglia

03 Jul 2018 1784

Campionatul Mondial din Rusia Belgia s-a calificat cu emoții în sferturi, după ce a revenit de la 0-2 cu Japonia!

02 Jul 2018 2196

Campionatul Mondial din Rusia Croația a eliminat Danemarca la penalty-uri. Pe cine va întâlni în sferturi

02 Jul 2018 1785

Campionatul Mondial din Rusia Spania, eliminată de Rusia la loviturile de departajare

01 Jul 2018 2436

Campionatul Mondial din Rusia Franța a eliminat Argentina în optimi, după un meci senzațional, cu șapte goluri!

30 Jun 2018 1935

Campionatul Mondial din Rusia Anglia, înfrângere în ultimul meci din grupă. Iată tabloul optimilor

28 Jun 2018 2066

Cupa Mondială de fotbal din Rusia Campioana mondială Germania, înfrângere rușinoasă. A fost eliminată de Coreea de Sud