Campionatul Mondial din Rusia Spania, eliminată de Rusia la loviturile de departajare

Selecţionata Rusiei a învins echipa Spaniei cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri, duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova, în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal 2018 şi astfel s-a calificat în sferturi.

Spania - Rusia 1-1 (1-1, 1-1), după prelungiri; 3-4 la loviturile de departajare

Au marcat: Serghei Ignaşevici (12, autogol), respectiv Artem Dziuba (41 - penalty).

Au executat în ordine: Andres Iniesta 1-0 (gol), Fedor Smolov 1-1 (gol), Gerard Pique 2-1 (gol), Serghei Ignaşevici 2-2 (gol), Koke 2-2 (ratare - apără Igor Akinfeev), Aleksandr Golovin 2-3 (gol), Sergio Ramos 3-3 (gol), Denis Cerîşev 3-4 (gol), Iago Aspas 3-4 (ratare - apără Igor Akinfeev).

Un exemplu de perseverență și succes în judo și în slujba Poliției de Frontieră. Cine este tânăra cu cu multiple medalii și performanțe sportive

17 Oct 2023 1036

UPDATE. Canotaj Sportivii români, în concurs la Campionatul Mondial de juniori de la Paris (GALERIE FOTO)

03 Aug 2023 1283

Calendar sportiv CSM Constanța. Competiții interne și internaționale. O nouă săptămână plină de provocări!

02 Aug 2023 1112

Bianca - Andreea Geană participă la un nou Campionat Mondial de Ashihara Karate

20 May 2023 2413

UPDATE Argentina a învins Franța la penalty-uri și a devenit campioană mondială! (GALERIE FOTO)

18 Dec 2022 3524

Farul Constanța Gică Popescu și povestea unui transfer stelar. „Îmi lua mâna și-mi spunea - «Semnează, unde vrei să te duci, pe lună?»“

17 Dec 2022 2956

Editorial A început Campionatul Mondial. Amintirile ne chinuiesc, dar haideți să uităm pe moment și să ne bucurăm de fotbal!

21 Nov 2022 1525

Ecuador a învins Qatar în meciul de deschidere al Campionatului Mondial (GALERIE FOTO)

20 Nov 2022 1264

Campionatul Mondial din Qatar, ultimul cu 32 de echipe naționale la start. Premiere pentru turneul din Orientul Mijlociu

19 Nov 2022 1545

Cine sunt cei șase campioni mondiali la șah juniori stabiliți în urma întrecerii de la Mamaia (GALERIE FOTO)

17 Sep 2022 1267

Președintele FIDE, prezent la Campionatul Mondial de șah pentru juniori de la Mamaia (GALERIE FOTO)

13 Sep 2022 1427

Câți bani a dat Primăria Constanța către Federația Română de Lupte pentru Campionatul Mondial de Lupte pe Plajă? (DOCUMENT)

04 Sep 2022 1744

Constanța A început spectacolul la Campionatul Mondial de Lupte pe Plajă (GALERIE FOTO)

01 Sep 2022 1745

Înot Robert Glinţă şi David Popovici s-au calificat în semifinalele Mondialelor de la Budapesta

19 Jun 2022 1416

La prima participare la un Campionat Mondial, sportivii de la Trident Triathlon Team au obținut rezultate apreciabile