Campionatul Mondial Rusia 2018 Cine va cuceri titlul? Astăzi aflăm

Finala mare a Campionatului Mondial de fotbal din Rusia se dispută astăzi, de la ora 18.00, între echipele naţionale ale Franţei şi Croaţiei.

Partida este transmisă în direct la TVR1 şi TVR HD.

Finala mică i-a revenit, ieri, Belgiei, care a dispus de Anglia cu 2-0 şi a ocupat astfel locul trei în lume.

În semifinale, Franţa a dispus de Belgia cu 1-0 (Umtiti 51), în vreme ce Croaţia a trecut de Anglia cu 2-1 după prelungiri, scor 2-1 (Perisic 68, Mandzukic 109 / Trippier 5).

Campionatul Mondial Rusia 2018 Duminică se stabileşte campioana. Sâmbătă se joacă meciul pentru locul trei

14 Jul 2018 2283

Campionatul Mondial de fotbal din Rusia Adversara Franței din finală a fost stabilită după prelungiri!

11 Jul 2018 1846

Croația, în semifinale la Campionatul Mondial de fotbal. A eliminat Rusia la penalty-uri

08 Jul 2018 2195

Campionatul Mondial din Rusia Tabloul complet al sferturilor, după ce s-a calificat și Anglia, care a eliminat Columbia la penalty-uri

04 Jul 2018 1935

Campionatul Mondial din Rusia Suedia avansează în sferturi și așteaptă meciul Columbia - Anglia

03 Jul 2018 1779

Campionatul Mondial din Rusia Belgia s-a calificat cu emoții în sferturi, după ce a revenit de la 0-2 cu Japonia!

02 Jul 2018 2193

Campionatul Mondial din Rusia Croația a eliminat Danemarca la penalty-uri. Pe cine va întâlni în sferturi

02 Jul 2018 1782

Campionatul Mondial din Rusia Spania, eliminată de Rusia la loviturile de departajare

01 Jul 2018 2433

Campionatul Mondial din Rusia Franța a eliminat Argentina în optimi, după un meci senzațional, cu șapte goluri!

30 Jun 2018 1928

Campionatul Mondial din Rusia Anglia, înfrângere în ultimul meci din grupă. Iată tabloul optimilor

28 Jun 2018 2061

Campionatul Mondial din Rusia Brazilia a încheiat grupa E pe primul loc

27 Jun 2018 1961

Cupa Mondială de fotbal din Rusia Campioana mondială Germania, înfrângere rușinoasă. A fost eliminată de Coreea de Sud

27 Jun 2018 2006

Germania a câștigat in extremis meciul cu Suedia de la Campionatul Mondial din Rusia. Meci interzis cardiacilor!

23 Jun 2018 2188

Spania a tremurat pentru victoria cu Iran de la Campionatul Mondial. Diego Costa, decisiv

20 Jun 2018 1501

Campionatul Mondial de Fotbal 2018 Suporterii japonezi și senegalezi, exemplu de civism! Ce au făcut după meciuri (video)