Ciclism Daria Solomon, de la CS Medgidia, pe locul întâi și la Cupa Marghita (GALERIE FOTO)

Noi rezultate frumoase pentru micii rutieri de la CS Medgidia.

La Cupa Marghita, întrecere inclusă în Cupa Națională, Daria Solomon s-a clasat pe locul întâi, Alexis Popescu a fost al doilea, Iusein Ildar s-a clasat în imediata vecinătate a podiumului, pe poziția a patra, iar Lucas Dumitrache a ocupat locul șapte.

Daria Solomon și-a menținut statutul de favorită și la Cupa Marghita, terminând cursa pe locul întâi în cadrul unei competiții care face parte din Cupa Națională.

Tare din spate a venit și Alexis Popescu care a încheiat etapa pe locul doi, urmat de Iusein Ildar pe 4 și Lucas Dumitrache pe 7.

Felicitări, copii!

Cupa Marghita este un concurs national de ciclism pe șosea pentru copii, organizat in municipiul Marghita, județul Bihor. Principalul scop al evenimentului este promovarea ciclismului și a unui stil de viață sănătos, este mesajul CS Medgidia.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)