Constănţeanca Antoanela Manac, evoluţie foarte bună la Campionatul European de Triatlon Sprint

La Campionatul European de Triatlon Sprint, de la Tartu (Estonia), România a fost reprezentată de trei sportivi, constănţeanca Antoanela Manac, la Elite feminin, Erick Rogoz Lorincz şi Ştefan Troancă, la juniori. Cea mai bună clasare dintre cei trei i-a aparţinut Antoanelei, care a ocupat locul 25, din 48 de triatloniste care au luat startul.

„Antoanela a avut o evoluţie foarte bună, terminând competiţia pe locul 25, timp total 1:01:45, pe un traseu foarte tehnic, având urcări abrupte, atât pe segmentul de bicicletă, cât şi pe cel de alergare“, se arată pe site-ul oficial al Federaţiei Române de Triatlon. Erick Rogoz Lorincz a fost al 53-lea, cu 1:00:34, iar Ştefan Troancă, al 58-lea, cu 1:01:59 (din 70 de concurenţi).

Sursa foto: Facebo

Sportivi de elită la nivel mondial şi european vor participa la H3RO by TriChallenge, de la Mamaia

24 Aug 2019 394

Are un progres vizibil Triatlonista Antoanela Manac, la mică distanță de podium la Cupa Asiei din Kazahstan (galerie foto)

06 Aug 2019 471

Triatlon Constănţeanca Antoanela Manac, cea mai bună clasare a sa la Europene, în întrecerea Elitelor (galerie foto)

29 Jul 2019 739

Antoanela Manac, vicecampioană europeană la Aquathlon. Cristian Tranulea, în premieră în top zece continental

08 Jul 2019 855

„Supărarea trece, punctele rămân!“ Constănţeanca Antoanela Manac, pe podium la ASTC Triahlon Asian Cup, din Kirghizstan (galerie foto)

01 Jul 2019 795

O nouă medalie Antoanela Manac, din Constanța, a urcat pe podium la competiția de triatlon din Maroc (galerie foto)

28 Apr 2019 662

„Ce cursă incredibilă! Ce atmosferă!“ Antoanela Manac s-a clasat bine la Cupa Europeană de triatlon de la Lievin

07 Mar 2019 778

Cea mai titrată! „Şanse reale de calificare la Jocurile Olimpice“ Campioana Antoanela Manac, din Constanţa, sportivul anului şi în 2018

06 Dec 2018 1719

UPDATE Aur și argint pentru Antoanela Manac, din Constanţa, la Campionatul European de Aquathlon! (galerie foto)

25 Oct 2018 1137

După etapa de Cupă Mondială din China, triatlonista Antoanela Manac participă, la Ibiza, la Europenele de cros-trialon

10 Oct 2018 656

Triatlonista Antoanela Manac a concurat la Campionatul Mondial şi a stabilit un nou record naţional (galerie foto)

19 Sep 2018 827

Triatlonista Antoanela Manac, din Constanţa, concurează la Campionatul European

21 Jul 2018 998

Triatlonista Antoanela Manac a concurat la etapa de Cupă Mondială din Belgia (galerie foto)

21 Jun 2018 1175

Bine cotaţi pe lista de start Antoanela Manac şi Cristian Tranulea, din Constanţa, concurează la Cupa Europeană de triatlon

01 Jun 2018 1473

Federaţia Română de Triatlon a obţinut prima medalie la o Cupă Continentală, prin Antoanela Manac, din Constanţa! (galerie foto)