Croația a câștigat finala mică a Campionatului Mondial din Qatar (GALERIE FOTO)

Imaginile au fost preluate de pe pagina de Facebook „FIFA World Cup“.
Echipa națională de fotbal a Croației a încheiat pe podium, pe locul trei, ediția 2022 a campionatului Mondial din Qatar.

În finala mică, selecționata europeană a învins în această seară Maroc, revelația întrecerii, scor 2-1.

A marcat Gvardiol (7), Orsic (42) / Dari (9).

Au evoluat:

Croația (selecționer, Zlatko Dalić): Livakovic - Stanisic, Sutalo, Gvardiol, Perisic - Modric, Kovacic – Majer (66 Vlasic), Kramaric (62 Vlasic), Orsic (90 Jakic) – Livaja (66 Pasalic).

Maroc (selecționer, Walid Regragui): Bono - Hakimi, Dari (64 Benoun), El Yamiq (68 Amallah), Attiyat Allah - El Khannouss (56 Ounahi), Amrabat, Sabiri (46 Chair) - Ziyech, En Nesyri, Boufal (64 Zaroury).

Finala mare, Argentina – Franța, se joacă mâine, de la ora 17.00, în direct la TVR1.

UPDATE Argentina a învins Franța la penalty-uri și a devenit campioană mondială! (GALERIE FOTO)

18 Dec 2022 3526

Marea finală! Duminică, Argentina și Franța se duelează pentru titlul de campioană mondială

17 Dec 2022 1522

Argentina - Franța, finala Campionatului Mondial din Qatar (GALERIE FOTO)

14 Dec 2022 2383

​Argentina, prima finalistă a Campionatului Mondial din Qatar (GALERIE FOTO)

13 Dec 2022 1464

Campionatul Mondial din Qatar Maroc, prima selecționată africană care ajunge în semifinale la CM. Cristiano Ronaldo, în lacrimi (GALERIE FOTO)

11 Dec 2022 1419

Campionatul Mondial din Qatar Lovituri de departajare în primele două sferturi. Brazilia - eliminată, Argentina - în semifinală (GALERIE FOTO)

10 Dec 2022 2015

Campionatul Mondial din Qatar Maroc a eliminat Spania, Elveția - spulberată în optimi. S-au stabilit toate sferturile de finală

07 Dec 2022 1477

Campionatul Mondial din Qatar Brazilia, spectacol contra Coreei de Sud. Croația, calificare la penalty-uri

06 Dec 2022 1561

Campionatul Mondial din Qatar Franța - Anglia, în sferturi. Olivier Giroud a devenit cel mai bun marcator al Naționalei „Cocoșului galic“

05 Dec 2022 1478

Campionatul Mondial din Qatar Țările de Jos și Argentina, primele calificate în sferturi. Messi, gol la meciul 1.000 din carieră

04 Dec 2022 1772

Campionatul Mondial din Qatar Final dramatic în seria H! Coreea de Sud iese din grupă, Uruguay pleacă acasă. Tabloul optimilor

03 Dec 2022 1826

Campionatul Mondial din Qatar Germania și Belgia părăsesc competiția după faza grupelor!

02 Dec 2022 1511

Campionatul Mondial din Qatar Mexic a ratat dramatic accederea în optimi

01 Dec 2022 1383

Primele optimi de finală de la Campionatul Mondial din Qatar, stabilite

30 Nov 2022 1621

UPDATE. Campionatul Mondial de fotbal din Qatar Șase goluri marcate în Camerun - Serbia. Brazilia și Portugalia, calificate în optimi (GALERIE FOTO)