CS Medgidia a învins și HC Dobrogea Sud II Constanța și e pe locul întâi în clasament

• CS Medgidia a câștigat ambele meciuri jucate până acum la turneul de la Cluj-Napoca.

Echipa masculină de handbal CS Medgidia a realizat astăzi a doua victorie din tot atâtea meciuri la turneul 1 al Diviziei A, grupa B, de la Cluj-Napoca.

Formația din Medgidia a trecut cu 26-20 (14-10) de HC Dobrogea Sud II Constanța și, cu șase puncte, ocupă prima poziție în clasament.

Cu două înfrângeri, tineretul HCDS se află pe poziția a șaptea.

Clasament: 1. CS Medgidia - 6p, 2. CSM Alexandria - 6p, 3. CSU Craiova - 3p, 4. CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu - 3p, 5. CSM București II - 3p, 6. CNOPJ București - 3p, 7. HCDS II - 0p, 8. Dinamo II - 0p.

Mâine, în ultima etapă a turneului, HCDS II se va duela cu Dinamo II, de la ora 14.50, iar de la ora 17.30 CS Medgidia va întâlni CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CS Medgidia)