CSU Neptun Constanţa s-a clasat pe locul cinci în Divizia A

• Formaţia de pe litoral a înregistrat două victorii şi un eşec la turneul desfăşurat în judeţul Prahova.

Echipa feminină de handbal CSU Neptun Constanţa a încheiat cu o victorie participarea la turneul final al Diviziei A, de la Blejoi (judeţul Prahova), clasându-se în final pe locul cinci.

Jucătoarele pregătite de Ion Ivan şi Lăcrămioara Ilie au învins astăzi, în meciul pentru poziţiile 5-6, CSM Tg. Jiu, scor 26-25.

Partida a fost una interzisă cardiacilor, CSU Neptun revenind în repriza secundă (după ce a fost condusă la pauză cu 13-11) şi înscriind golul victoriei în ultimele secunde ale meciului!

CSU Neptun Constanța face un meci senzațional cu CSM Târgu Jiu și câștigă în ultimele secunde după ce au revenit în meci în repriza a doua.

Adversarele au condus la pauză, 11-13, CSU Neptun a revenit în joc și s-a impus în ultimele secunde ale meciului prin golul lui Pal Ceandani, scor final 26-25!

Meciul părea că se termină egal, după ce Târgu Jiu egalase Constanța cu 59 de secunde rămase din meci! CSU Neptun a avut ultimul atac, unul prelungit, în care adversarele s-au apărat bine, însă schema de final plecată de la Hudițianu și Stănciulescu au pus-o de pe extremă pe Pal Ceandani în situație de gol și nu a ratat, cu cinci secunde rămase din meci.

Astfel fetele antrenate de Ion Ivan și Lăcrămioara Ilie încheie Turneul Final cu două victorii în în cele trei meciuri, clasându-se pe locul 5 al Diviziei A, se arată pe pagina de Facebook a CSU Neptun.

Pentru CSU Neptun au marcat în acest meci: Pintilie 9, Moldoveanu 5, Hudițianu 4, Pal Ceandani 3, Căldare 3 şi Stănciulescu 2.

În celelalte două partide disputate de la Blejoi, CSU Neptun a înregistrat rezultatele: 17-27 (8-12) cu CSM Deva şi 29-24 (16-12) cu HCF Piatra Neamţ.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CSU Neptun)