Cupa Mondială de fotbal din Rusia. Reprezentativa Elveţiei a învins selecţionata Serbiei

Reprezentativa Elveţiei a învins selecţionata Serbiei cu scorul de 2-1 (0-1), în această seară, la Kaliningrad, în Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.

Au marcat Xhaka (53), Shaqiri (90) / Mitrovic (5).

Serbia (selecționer, Mladen Krstajic): Stojkovic - Ivanovic, Milenkovic, Tosic, Kolarov - Matic, Milivojevic (81 Radonjic) - Tadic, Milinkovic-Savic, Kostic (64 Ljajic) - Mitrovic.

Rezerve: Dmitrovic, Rajkovic, Grujic, Jovic, Prijovic, Rodic, Rukavina, Spajic, Veljkovic, Zivkovic

Elveția (selecționer, Vladimir Petkovic): Sommer - Lichtsteiner, Schar, Akanji, Rodriguez - Behrami, Xhaka - Shaqiri, Dzemaili (73 Embolo), Zuber (90+4 Drmic) - Seferovic (46 Gavranovic).

Rezerve: Burki, Mvogo, Djourou, Elvedi, Fernandes, Freuler, Lang, Moubandje, Zakaria.

Clasament: 1. Brazilia - 4p, 2. Elveția - 4p, 3. Serbia - 3p, 4. Costa Rica - 0p.

Cupa Mondială de fotbal feminin va reveni în 2027

05 Nov 2023 751

A murit încă un jurnalist acreditat la Cupa Mondială de fotbal

12 Dec 2022 1425

Franța, campioană mondială la fotbal. A învins selecționata Croației în finala Cupei Mondiale de Fotbal din Rusia

15 Jul 2018 2023

Cupa Mondială 2018. S-a încheiat finala mică. Vezi cine a luat medalia de bronz

14 Jul 2018 2283

Victorie pentru selecționata Braziliei în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia

02 Jul 2018 1729

Cupa Mondială de fotbal din Rusia Campioana mondială Germania, înfrângere rușinoasă. A fost eliminată de Coreea de Sud

27 Jun 2018 1985

Selecţionata Argentinei, vicecampioana mondială, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia

26 Jun 2018 1672

Cupa Mondială de fotbal din Rusia. Selecționata statului Peru a învins Australia

26 Jun 2018 1811

Cupa Mondială de fotbal din Rusia. Danemarca și Franța s-au calificat în optimile de finală ale turneului

26 Jun 2018 1531

Naţionala Belgiei, la un pas de calificare în optimile de finală ale Cupei Mondiale 2018. A învins echipa Tunisiei

23 Jun 2018 1861

Cupa Mondială de fotbal din Rusia. Echipa Nigeriei a învins selecţionata Islandei

22 Jun 2018 1984

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. A învins Argentina cu 3-0

21 Jun 2018 1704

Franţa s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. A învins selecţionata statului Peru

21 Jun 2018 1908

Cupa Mondială de Fotbal din Rusia. Danemarca şi Australia au încheiat la egalitate meciul susţinut pe Samara Arena

21 Jun 2018 2055

Cupa Mondială de Fotbal din Rusia. Uruguay s-a calificat în optimile de finală după victoria în faţa selecţionatei Arabiei Saudite