Echipele U19 și U17 ale Academiei Hagi, calificate în semifinalele Cupei României

Marți au avut loc, pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, sferturile de finală ale Cupei României U19 și U17.

Prima partidă a opus echipele FC Viitorul U19 și CSS Slatina U19, partida încheindu-se cu succesul clar al constănțenilor, scor 9-0 (4-0). Pentru formația antrenată de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă au punctat Romea Bănică 2, 16, Mihai Ene 22, Alexandru Sabangeanu 31, 74, Cezar Mihalache (FOTO) 55, 66, Andrei Zete 83, Dimciu Halep 88. În urma acestui rezultat, FC Viitorul U19 a pătruns în semifinalele Cupei României U19. În precedentele tururi, constănțenii au dispus de Dunărea Călărași U19 (10-0, în șaisprezecimi) și CSA Steaua (6-2, în optimi de finală). Semifinalele se vor disputa pe 2 și 9 mai (tur-retur).

Au evoluat pentru FC Viitorul U19: Murariu - Sabangeanu, Leca, Acasandrei, Neciu (46 R. Ghiță) - M. Ene (67 Gherghiceanu), Vidrăsan (58 Suflaru), Tucaliuc - Zete, Bănică (46 Mihalache), Pop (67 Halep).

A urmat confruntarea dintre FC Viitorul U17 și Petrosport Ploiești U17. La capătul unui joc controlat de constănțeni, FC Viitorul U17 s-a impus la final cu 3-0 (1-0). Golurile echipei pregătite de Constantin Fălină și Nicolae Roșca au fost înscrise de Antonio Dumitrescu 2, Ștefan Bodișteanu 70, Răzvan Matiș 80+1. Grație acestei victorii FC Viitorul U17 s-a calificat în semifinalele Cupei României U17. Până aici, FC Viitorul U17 a mai eliminat pe Academia Farul (3-0, în șaisprezecimi) și Dunărea Călărași (2-0, în optimi de finală). Semifinalele se vor disputa pe 2 și 9 mai (tur-retur).

Au evoluat pentru FC Viitorul U17: Șerban - Georgescu (74 Bileca), Sîrbu, Vlad, Trucă - Călin (74 Voicu), Negrean - Dumitrescu (74 Neagu), Matiș, Vultur (41 Mălăele) - Pârnău (68 Bodișteanu).

Sursă foto și text: Academia Hagi

FC Viitorul va întâlni Concordia Chiajna în 16-imile Cupei României. Tabloul complet al patidelor din această fază a competiției

18 Sep 2018 344

FC Viitorul îşi află astăzi adversara din „16“-imile Cupei României

18 Sep 2018 388

Echipa masculină de tenis a României a fost învinsă de Polonia în turul al treilea al Grupei a II-a a zonei Europa-Africa a Cupei Davis

16 Sep 2018 349

Marius Copil, învins în Cupa Davis. Scorul este egal între România și Polonia în turul al treilea al Grupei a II-a a zonei Europa-Africa a Cupei Davis

16 Sep 2018 348

Echipele de tenis ale României şi Poloniei sunt la egalitate, 1-1, după prima zi în Cupa Davis. Ce partide vor avea loc mâine

15 Sep 2018 493

Tenis Marius Copil, învingător în primul meci de simplu din cadrul întâlnirii dintre echipele României şi Poloniei din Cupa Davis

15 Sep 2018 449

Horia Tecău nominalizat în echipa de Cupa Davis a României, pentru întâlnirea cu Polonia

04 Sep 2018 536

După victoria cu CS Baloteşti, SSC Farul a urcat cinci locuri în clasament, părăsind zona retrogradării

03 Sep 2018 1171

Axiopolis Cernavodă a eliminat SSC Farul Constanța din Cupa României

29 Aug 2018 2585

SSC Farul Constanţa şi Axiopolis Cernavodă se întâlnesc astăzi în Cupa României

29 Aug 2018 1339

A fost stabilită data meciului din Cupa României Axiopolis Cernavodă - SSC Farul

13 Aug 2018 626

Meciul cu CSM Baia Mare, din Cupa Regelui, se joacă la Constanța Noutate în staff-ul tehnic al echipei de rugby Tomitanii Constanţa

03 Aug 2018 2225

O etapă a Cupei României la SuperEnduro se desfăşoară la Pavilionul Expoziţional din Mamaia

25 Jul 2018 330

Jucători noi la SSC Farul. Cine va televiza meciurile echipei „Un război lung, de uzură, în care pornim cu un oarecare handicap“

21 Jul 2018 4374

Pe cine va întâlni HC Dobrogea Sud Constanţa în turul secund al Cupei EHF

17 Jul 2018 643

Rugbyştii de la Tomitanii Constanţa se reunesc astăzi. Pe 11 august, vor juca în Cupa Regelui

16 Jul 2018 1783

Cupa Mondială 2018 Anglia în semifinale, după 28 de ani! A învins Suedia cu scorul de 2 la 0 (galerie foto)

07 Jul 2018 601

Boxerul Orhan Marcu, de la CS Farul Constanţa, aur la Cupa României (galerie foto)

06 Jul 2018 1520

Doliu în sportul românesc. Un cunoscut antrenor de tenis s-a stins din viață

29 Jun 2018 573

CS Mihail Kogălniceanu, câştigătoarea fazei judeţene a Cupei României

22 Jun 2018 1169

Spicu Horia, echipa de oină dobrogeană, s-a oprit în sferturile de finală ale „Cupei Ținutului Someșan”

04 Jun 2018 611

Final de partidă în Cupa României. Cine a câștigat trofeul după o pauză de 25 de ani. Unde s-a jucat meciul

28 May 2018 1060

FC Viitorul U17 a câștigat Cupa României U17. 7-2 în finala cu UTA U17

26 May 2018 715

Cupa României U19. FC Viitorul a ratat calificarea în finală după ce a pierdut la penalty-uri

16 May 2018 718

FC Viitorul - Sporting Vaslui 2-1, în Cupa României U17. Constănțenii s-au calificat în finală

16 May 2018 652

Echipele FC Viitorul U19 și FC Viitorul U17 dispută returul semifinalelor Cupei României. Când sunt programate partidele

15 May 2018 701

În sezonul 2004/2005, FC Farul a fost campioana provinciei! Vineri se împlinesc 13 ani de când „marinarii“ au disputat finala Cupei României (galerie foto+video)

11 May 2018 3693

Cupa României U17. Sporting Vaslui - FC Viitorul 0-4. Constănțenii sunt ca și calificați în finala Cupei României!

09 May 2018 936

Cupa României U19. Dinamo a învins FC Viitorul, scor 2-1

09 May 2018 650

UPDATE. Reprezentante ale CS Farul Halterofilele Mariana Dumitrache, Iulia Mocanu şi Ecaterina Tretiacova au cucerit Cupa României (galerie foto)

20 Apr 2018 1817

Cum a trăit Edris Fetisleam, din Constanţa, debutul cu victorie în Cupa Davis. La numai 18 ani! „A fost incredibil. Am avut mari emoţii“ (galerie foto)

11 Apr 2018 1361

La patru zile de la câștigarea Cupei României, HC Dobrogea Sud a pierdut cu Dunărea Călărași

22 Mar 2018 661

HC Dobrogea Sud a cucerit Cupa României Sandu Iacob - „E lucrul senzaţional care mi se putea întâmpla. Pentru aşa ceva am venit la Constanţa“

20 Mar 2018 1028

Imagini de la eveniment Premieră pentru HC Dobrogea Sud Constanța. A câștigat Cupa României la handbal masculin (galerie foto+video)

18 Mar 2018 1418

CS Farul, LPS „Nicolae Rotaru“ şi CSO Ovidiu, pe podium la Cupa României la haltere (galerie foto)

17 Mar 2018 1202

Turneul Final Four din Cupa României, în weekend la Constanţa HC Dobrogea Sud luptă pentru trofeu. A treia oară să fie victorie!

16 Mar 2018 885

Handbal. Turneul Final Four, la Constanţa „Cupa României a devenit o competiţie din ce în ce mai vizibilă şi mai căutată“

15 Mar 2018 883

HC Dobrogea Sud joacă în Sala Sporturilor în turneul Final Four „Să vină Cupa la Constanţa!“. Programul meciurilor

13 Mar 2018 1116

Box feminin Diana Brânză, de la CS Năvodari, medalie de aur la Cupa României (galerie foto)

09 Mar 2018 1522

HC Dobrogea Sud şi-a aflat adversara din semifinalele Cupei României

27 Feb 2018 482

Singura echipă europeană participantă Eliza Samara şi Viorel Filimon, sfert de finală, cu România, la Cupa Mondială (galerie foto)

26 Feb 2018 509

Luptătorii de la CS Năvodari au obţinut 34 de medalii la Cupa României (galerie foto)

18 Feb 2018 829

S-au stabilit adversarele FC Viitorul din sferturile Cupei României

09 Feb 2018 714

A depăşit clubul care l-a dat pe Moroşanu Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa, pe primul loc la Cupa României de Autoapărare (galerie foto)

08 Feb 2018 2894

FC Viitorul l-a împrumutat pe fundaşul Răzvan Horj la o echipă din Liga 1

07 Feb 2018 1144

Ce jucători au fost convocaţi în echipa României pentru meciul de Cupa Davis cu Luxemburg

24 Jan 2018 631

Tenis de masă. CS Farul Constanţa, de cinci ori pe podium la Cupa României (galerie foto)