Echipele U19 și U17 ale Academiei Hagi, calificate în semifinalele Cupei României

Marți au avut loc, pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, sferturile de finală ale Cupei României U19 și U17.

Prima partidă a opus echipele FC Viitorul U19 și CSS Slatina U19, partida încheindu-se cu succesul clar al constănțenilor, scor 9-0 (4-0). Pentru formația antrenată de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă au punctat Romea Bănică 2, 16, Mihai Ene 22, Alexandru Sabangeanu 31, 74, Cezar Mihalache (FOTO) 55, 66, Andrei Zete 83, Dimciu Halep 88. În urma acestui rezultat, FC Viitorul U19 a pătruns în semifinalele Cupei României U19. În precedentele tururi, constănțenii au dispus de Dunărea Călărași U19 (10-0, în șaisprezecimi) și CSA Steaua (6-2, în optimi de finală). Semifinalele se vor disputa pe 2 și 9 mai (tur-retur).

Au evoluat pentru FC Viitorul U19: Murariu - Sabangeanu, Leca, Acasandrei, Neciu (46 R. Ghiță) - M. Ene (67 Gherghiceanu), Vidrăsan (58 Suflaru), Tucaliuc - Zete, Bănică (46 Mihalache), Pop (67 Halep).

A urmat confruntarea dintre FC Viitorul U17 și Petrosport Ploiești U17. La capătul unui joc controlat de constănțeni, FC Viitorul U17 s-a impus la final cu 3-0 (1-0). Golurile echipei pregătite de Constantin Fălină și Nicolae Roșca au fost înscrise de Antonio Dumitrescu 2, Ștefan Bodișteanu 70, Răzvan Matiș 80+1. Grație acestei victorii FC Viitorul U17 s-a calificat în semifinalele Cupei României U17. Până aici, FC Viitorul U17 a mai eliminat pe Academia Farul (3-0, în șaisprezecimi) și Dunărea Călărași (2-0, în optimi de finală). Semifinalele se vor disputa pe 2 și 9 mai (tur-retur).

Au evoluat pentru FC Viitorul U17: Șerban - Georgescu (74 Bileca), Sîrbu, Vlad, Trucă - Călin (74 Voicu), Negrean - Dumitrescu (74 Neagu), Matiș, Vultur (41 Mălăele) - Pârnău (68 Bodișteanu).

Sursă foto și text: Academia Hagi

CS Mihail Kogălniceanu, câştigătoarea fazei judeţene a Cupei României

22 Jun 2018 402

Spicu Horia, echipa de oină dobrogeană, s-a oprit în sferturile de finală ale „Cupei Ținutului Someșan”

04 Jun 2018 493

Final de partidă în Cupa României. Cine a câștigat trofeul după o pauză de 25 de ani. Unde s-a jucat meciul

28 May 2018 898

FC Viitorul U17 a câștigat Cupa României U17. 7-2 în finala cu UTA U17

26 May 2018 550

Cupa României U19. FC Viitorul a ratat calificarea în finală după ce a pierdut la penalty-uri

16 May 2018 617

FC Viitorul - Sporting Vaslui 2-1, în Cupa României U17. Constănțenii s-au calificat în finală

16 May 2018 525

Echipele FC Viitorul U19 și FC Viitorul U17 dispută returul semifinalelor Cupei României. Când sunt programate partidele

15 May 2018 589

În sezonul 2004/2005, FC Farul a fost campioana provinciei! Vineri se împlinesc 13 ani de când „marinarii“ au disputat finala Cupei României (galerie foto+video)

11 May 2018 3417

Cupa României U17. Sporting Vaslui - FC Viitorul 0-4. Constănțenii sunt ca și calificați în finala Cupei României!

09 May 2018 812

Cupa României U19. Dinamo a învins FC Viitorul, scor 2-1

09 May 2018 508

UPDATE. Reprezentante ale CS Farul Halterofilele Mariana Dumitrache, Iulia Mocanu şi Ecaterina Tretiacova au cucerit Cupa României (galerie foto)

20 Apr 2018 1644

Cum a trăit Edris Fetisleam, din Constanţa, debutul cu victorie în Cupa Davis. La numai 18 ani! „A fost incredibil. Am avut mari emoţii“ (galerie foto)

11 Apr 2018 1107

La patru zile de la câștigarea Cupei României, HC Dobrogea Sud a pierdut cu Dunărea Călărași

22 Mar 2018 576

HC Dobrogea Sud a cucerit Cupa României Sandu Iacob - „E lucrul senzaţional care mi se putea întâmpla. Pentru aşa ceva am venit la Constanţa“

20 Mar 2018 958

Imagini de la eveniment Premieră pentru HC Dobrogea Sud Constanța. A câștigat Cupa României la handbal masculin (galerie foto+video)

18 Mar 2018 1300

CS Farul, LPS „Nicolae Rotaru“ şi CSO Ovidiu, pe podium la Cupa României la haltere (galerie foto)

17 Mar 2018 1069

Turneul Final Four din Cupa României, în weekend la Constanţa HC Dobrogea Sud luptă pentru trofeu. A treia oară să fie victorie!

16 Mar 2018 804

Handbal. Turneul Final Four, la Constanţa „Cupa României a devenit o competiţie din ce în ce mai vizibilă şi mai căutată“

15 Mar 2018 805

HC Dobrogea Sud joacă în Sala Sporturilor în turneul Final Four „Să vină Cupa la Constanţa!“. Programul meciurilor

13 Mar 2018 1016

Box feminin Diana Brânză, de la CS Năvodari, medalie de aur la Cupa României (galerie foto)

09 Mar 2018 1404

HC Dobrogea Sud şi-a aflat adversara din semifinalele Cupei României

27 Feb 2018 444

Singura echipă europeană participantă Eliza Samara şi Viorel Filimon, sfert de finală, cu România, la Cupa Mondială (galerie foto)

26 Feb 2018 449

Luptătorii de la CS Năvodari au obţinut 34 de medalii la Cupa României (galerie foto)

18 Feb 2018 786

S-au stabilit adversarele FC Viitorul din sferturile Cupei României

09 Feb 2018 644

A depăşit clubul care l-a dat pe Moroşanu Tai-Chi-Do-Ryu Constanţa, pe primul loc la Cupa României de Autoapărare (galerie foto)

08 Feb 2018 2783

FC Viitorul l-a împrumutat pe fundaşul Răzvan Horj la o echipă din Liga 1

07 Feb 2018 983

Ce jucători au fost convocaţi în echipa României pentru meciul de Cupa Davis cu Luxemburg

24 Jan 2018 543

Tenis de masă. CS Farul Constanţa, de cinci ori pe podium la Cupa României (galerie foto)

14 Jan 2018 750

Imagini de la eveniment HC Dobrogea Sud s-a calificat în semifinalele Cupei României (galerie foto+video)

16 Dec 2017 1177

HC Dobrogea Sud vrea să-şi ia revanşa în faţa CSU Suceava Sandu Iacob - „Trecem peste anumite momente, dar nu le putem uita“ (galerie foto)

30 Nov 2017 407

Gică Hagi - „A fost un test reuşit pentru noi” FC Viitorul, goluri de generic în meciul din Cupa României cu FC Botoşani!

30 Nov 2017 847

FC Viitorul, eliminată în optimile de finală ale Cupei României. A fost învinsă de FC Botoșani

28 Nov 2017 500

Meci, diseară, în Cupa României FC Viitorul a deplasat la Botoşani un lot cu media de vârstă de 20,2 ani!

28 Nov 2017 1171

Au câştigat toate centurile Luptătorii de la CS Năvodari, aproape 30 de medalii la Cupa României (galerie foto)

28 Nov 2017 604

Cluburile din judeţul Constanţa, pe podium Andreea Ana şi Minur Pârvu au câştigat Cupa României la lupte (galerie foto)

28 Nov 2017 1067

Cătălin Anghel - „Se poate întâmpla orice“ Meciul FC Botoşani - FC Viitorul, de astăzi, din Cupa României, şansa celor mici

28 Nov 2017 1152

FC Viitorul întâlneşte FC Botoşani în Cupa României Cătălin Anghel - „Abordăm meciul cu o echipă tânără, care are foarte mult talent“

27 Nov 2017 952

Al optulea succes consecutiv! CSC Mihail Kogălniceanu a cucerit pentru a zecea oară Cupa României la Taekwondo WT (galerie foto)

22 Nov 2017 2454

Cupa României la Kung-Fu s-a desfăşurat la Medgidia. Ce rezultate au obţinut sportivii din judeţul Constanţa

21 Nov 2017 1042

HC Dobrogea Sud şi-a aflat adversara din optimile Cupei României

17 Nov 2017 835

Cupa României la Kung-Fu se dispută duminică la Medgidia (galerie foto)

17 Nov 2017 909

Nicea Paşata, cel mai bun din echipă Săgeata Stejaru, finalistă la Cupa FMF, din Republica Moldova. Scor-fluviu în semifinale (galerie foto)

14 Nov 2017 2534

FC Viitorul va întâlni o echipă de Liga 1 în optimile Cupei României

02 Nov 2017 654

FC Viitorul a trecut lejer de CSM Şcolar Reşiţa în Cupa României. Meci cu şase goluri

25 Oct 2017 2139

UPDATE Gică Hagi, sesiune de autografe la Reşița, unde FC Viitorul a venit pentru meciul din Cupa României

25 Oct 2017 860

FC Viitorul foloseşte astăzi, în Cupa României, cu CSM Şcolar Reşiţa, o echipă foarte tânără

25 Oct 2017 1786

E nepotul lui Horaţiu Mălăele! Din lotul FC Viitorul pentru meciul din Cupa României face parte și un puști de 14 ani, Roberto Mălăele!