Eduard Jipeanu și Cornel Costea, de la CS Năvodari, pe podium la Campionatul Național de box

CS Năvodari a încheiat Campionatul Național de box pentru tineret cu două medalii. Eduard Jipeanu a obținut argintul, iar Cornel Costea a intrat în posesia medaliei de bronz.

Sportivii sunt pregătiți de Ablalim Ferodin și Marcel Jipeanu.

”Eduard a evoluat în finală cu probleme de sănătate-mână stânga lovită, răceală cu febră și amigdale inflamate. Eu sunt mândru de el, a dat dovadă de curaj. Alții nici nu ar fi urcat în ring în aceste condiții. Meciul pentru titlu a fost unul strâns, Eduard a pierdut cu 2-3”  a declarat Marcel Jipeanu.

Sursa foto: Facebook Marcel Jipeanu

Cupa României la Semi Kempo le-a adus aproape 20 de medalii luptătorilor de la CS Kempo Năvodari

21 Oct 2021 2808

Boxeri la CS Năvodari Alexandru Cuciureanu, câștigător al Cupei României. Eduard Jipeanu, bronz

08 Dec 2020 3855

Pugiliștii de la CS Năvodari urcă în ring pentru medalii la întrecerile de la Arad

02 Dec 2020 2356

Ediția a zecea a galei Urban Legend s-a desfășurat în Bulgaria. Zece meciuri spectaculoase!

02 Sep 2020 3767

Luptătorii de la CS Năvodari au cucerit aproape 20 de medalii la Campionatul Naţional de Kempo K1 (galerie foto)

22 Apr 2018 2837

Luptătorii de la CS Năvodari au cucerit 23 de medalii la Campionatul Naţional de Freestyle Kickboxing (galerie foto)

27 Mar 2018 2239

Luptătorii de la CS Năvodari au obţinut 34 de medalii la Cupa României (galerie foto)

18 Feb 2018 1924

CS Năvodari, victorii în gala de box de la Medgidia

01 Oct 2017 2405

Luptătorii de la CS Năvodari au urcat de 14 ori pe podium la Cupa României de Kempo K1 (galerie foto)

20 Sep 2017 2097

CS Năvodari a cucerit 17 medalii la Campionatul Naţional de Kempo K-1

30 May 2017 2126

CS Năvodari Kempo K-1 a cucerit 31 de medalii la Campionatul Naţional

28 Mar 2017 3347

Luptătorii de la CS Năvodari, 25 de medalii la Cupa Buzăului (galerie foto)

27 Feb 2017 3307

CS Năvodari a obţinut 21 de medalii la Cupa României de Semi-Kempo

20 Sep 2016 2995

CS Năvodari şi Kickbox Columna, medalii peste medalii la Concursul Naţional de Freestyle Kickboxing (galerie foto)