Egal și înfrângere pentru Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia în Liga a 3-a

În etapa a 18-a a Ligii a 3-a de fotbal, seria secundă, reprezentantele județului Constanța, Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia, nu au reușit să câștige.

Axiopolis a jucat pe teren propriu cu Înainte Modelu, iar meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. Gazdele au deschis scorul prin George Rusu, în minutul 25, iar oaspeții au egalat în minutul 69, grație lui Ulmeanu.

CS Medgidia a evoluat în fieful CSM Oltenița, care s-a impus cu 3-0 (Petrescu 14, Novac 55, 64).

În clasament, Axiopolis se află pe locul 12, cu 16 puncte, în vreme ce formația din Medgidia ocupă poziția a 13-a, cu același număr de puncte.

Sursa foto: Facebook (Suporter Axiopolis Cernavodă)