Egalitate în partida de verificare dintre CS Năvodari și Axiopolis Cernavodă

Echipe de fotbal CS Năvodari (Liga a 4-a) și Axiopolis Cernavodă (Liga a 3-a) s-au întâlnit, astăzi, la Năvodari, cu ocazia unei partide de verificare, care s-a încheiat la egalitate, 1-1 (0-0).

Scorul a fost deschis de gazde, prin Iscru, în minutul 60, iar Axiopolis a egalat în minutul 85, grație lui Marius Hristu.

Axiopolis (antrenor, Ionel Melenco) a jucat cu: Puia - Crânganu, Crețu, Bumbac, V. Hristu (46 E. Răducanu) - P. Anghel, Anton, M. Hristu, L. Gheorghe - Beșleagă, Loloț (46 Buhuș).

Nu au putut fi folosiți Nanu, Vieru, Pâslaru (răciți), Pena și Andrescu (accidentați).

În prima repriză, Cezar Beșleagă a ratat un penalty.

CS Năvodari (antrenori, Constantin Funda și Florin Adam) a început meciul cu: David - D. Radu, Crăcan, Lupașcu, R. Fiță - Cazan, Voinea - Roman, Abibula, Airinei - Chehaia. După pauză, au evoluat și alți jucători, Iscru, A. Rusu și Soldat.

Am folosit cinci juniori în acest meci, conform politicii clubului nostru, de a promova tineri din Năvodari, a declarat Constantin Funda.

Sursa foto: Facebook (Suporter Axiopolis Cernavodă)