EURO 2020 Finala este Italia - Anglia

• A doua semifinală a Campionatului European a fost decisă după prelungiri.

În finala Campionatului European de fotbal se vor întâlni Italia și Anglia.

Meciul este programat duminică, 11 iulie, la Londra, de la ora 22.00.

Dacă Italia a eliminat Spania în semifinale, după loviturile de departajare, Anglia a trecut în penultimul act, tot la Londra, de Danemarca, 2-1 după prelungiri.

La finele celor 90 de minute de joc, scorul a fost 1-1 (Kjaer 39 - autogol / Damsgaard 30), iar în minutul 104 Kane a marcat golul victoriei Angliei.

Sursa foto: Facebook (Echipa națională de fotbal a României)