Farul Constanța, învinsă de Cerno More Varna. Câți jucători le-au lipsit „marinarilor“ (GALERIE FOTO)

Farul Constanța a întâlnit astăzi pe teren propriu, într-un meci amical, echipa bulgară Cerno More Varna, partener devenit deja tradițional pentru echipa de pe litoral.

„Marinarii“ nu au avut la dispoziție 11 componenți ai lotului convocați la reprezentativele de seniori, U21, U20, U19, U18 și U17, dar nici pe Aioani și Morar – menajați.

Absențele și-au spus cuvântul, astfel că Farul a pierdut cu 1-3 (0-1).

Tânărul Robert Băceanu (născut în 2003) a înscris din penalty în minutul 90+3, iar pentru bulgari au marcat Benchaa, în minutele 45 și 67, și Coureur, în minutul 74.

Au evoluat:

Farul (manager tehnic - Gheorghe Hagi; antrenor - Cătălin Anghel): Buzbuchi - Benzar (78 Mboko), Corinus, Artean (65 M. Popescu), Lazăr (46 Mitulețu) - Doukoure (78 Dulcea), Martinovic (46 Iorga), Casap (83 Calu) - Dumitrache (78 Băceanu), Moldoveanu (78 Banu), Torje (65 Pelivan, 83 Chiper).

Cerno More Varna (antrenori - Ilian Iliev și Petar Kostadinov): G. Georgiev - Panov (79 Ivanov), Atanasov (79 Yankov), Bosancic, Dichev (79 - Mimito (72 K. Georgiev)  - Vasilev (46 Angelov), Fernandes, Soula (68 Jatoba), Benchaa (79 Berk) - Isa (63 Coureur).

Au arbitrat: Claudiu Marcu - Ionus Erchian și Eduard Szoke. Arbitru de rezervă: Nicolae Lazăr.

Sursa foto: Farul Constanța

Pe litoral a plouat cu goluri Scor istoric. Farul Constanța a învins cu 8-0 FC Botoșani în Superligă!

04 Dec 2022 988

Fotbalul județului Constanța Etapa a 18-a a Ligii a 4-a. Rezultate și clasamente

04 Dec 2022 926

„Cupa Juniorului 2022“, câștigată de Academia Hagi la categoriile 2012 și 2014. Pe podium au urcat alte două echipe

03 Dec 2022 1135

Farul Constanța - FC Botoșani Gică Hagi - „Vrem să facem un meci foarte bun și să câștigăm“ (VIDEO)

03 Dec 2022 1730

9 din 9! Fotbalistele de la Farul Constanța încheie anul cu victorii pe linie Ionuț Florea - „Dacă muncești și te dedici, rezultatele apar imediat“

03 Dec 2022 1247

Echipa Under-16 a Farului Constanța s-a calificat în sferturile Cupei Elitelor (GALERIE FOTO)

02 Dec 2022 903

Fotbalistele de la Farul Constanța au învins cu 11-0 FCSB și s-au calificat în optimile Cupei României

01 Dec 2022 1109

Turneul „Gheorghe Ola“ Nicolas Bejan, cel mai bun jucător, Eric Monea - golgeterul turneului. Fascinați de Farul și Real Madrid (GALERIE FOTO)

01 Dec 2022 1025

Cât costă biletele de intrare la meciul Farul Constanța - CFR Cluj, din Cupa României

30 Nov 2022 1265

Pe 1 decembrie, fotbalistele de la Farul Constanța joacă în Cupa României

30 Nov 2022 894

Constanța „Fă-ți vocea auzită! Implică-te!“. Ce categorii sunt nominalizate la ediția a 17-a a Galei Voluntarilor

30 Nov 2022 656

Gimnastele constănțene au urcat pe podium și la Naționalele junioarelor. Medalii multe, după evoluții de clasă! (GALERIE FOTO)

30 Nov 2022 885

LIVE TEXT Farul Constanța, în vizită la Liceul Energetic. Proiectul „Învățăm să fim campioni" continuă (GALERIE FOTO+VIDEO)

29 Nov 2022 928

Duminică, 4 decembrie, Farul Constanța întâlnește acasă FC Botoșani. Cât costă biletele de intrare la meci