Farul Constanţa, învinsă de FC Argeş în Trivale. „Marinarii“, în continuare fără victorie în deplasare

• În minutul 89, Farul a avut o mare ocazie de a egala, Ely Fernandes trimiţând balonul în bară.

Etapa a 12-a a Ligii 1 la fotbal le-a adus faţă în faţă, astăzi, în Trivale, pe FC Argeş şi Farul Constanţa.

Finalul confruntării a consemnat victoria gazdelor, scor 2-1 (0-0), „marinarii“ rămânând în continuare fără victorie în deplasare în acest sezon.

Golurile au fost marcate de Arias, în minutul 50, la o fază contestată însă de oaspeţi, şi de Viana, în minutul 72, respectiv Betancor (80 - dintr-un penalty scos de Ghiţă).

Echipa noastră a fost învinsă, scor 2-1, în etapa a 12-a din acest sezon, însă după un meci în care a irosit, din păcate, cinci situații foarte mari de a marca, se arată pe site-ul oficial al Farului.

Farul Constanţa (manager tehnic, Gică Hagi) a jucat cu: Aioani - Boboc, Larie, V. Ghiță, De Nooijer (82 Ely Fernandes) - Artean, Mladen (46 R. Pires), A. Ciobanu (67 Radaslavescu) - A. Chițu (67 G. Ganea), Betancor, A. Pitu (46 Grameni).

Andrei Prepeliţă, principalul FC Argeş, a mizat pe: Greab - Tofan, Turda, Miguel, Latovlevici - Meza Calli, Raynov (90+3 Boldor) - Teles (46 Dumitrașcu), Fatai (33 Viana), Dumitru (46 Isfan) - Arias (72 I. Șerban).

Înaintea partidei, Gică Hagi şi preşedintele Farului, Gică Popescu, au primit, într-un gest simbolic, materiale promoţionale cu însemnele FC Argeş, printre care şi tricouri personalizate.

Echipa de pe litoral ocupă locul şase în clasament, având 18 puncte în 12 meciuri, după cinci victorii, trei egaluri şi patru eşecuri, golaveraj 15-8.

În etapa viitoare, Farul va întâlni pe teren propriu FCSB, duminică, 24 octombrie, de la ora 20.30.

Sursa foto: Facebook (Farul Constanţa)