FC Farul, victorie la scor cu CS Poseidon Limanu 2 Mai. Alexandru Stoica, patru goluri (galerie foto)

FC Farul Constanța a usșinut, astăzi, pe stadionul din Tuzla, al doilea meci amical al pregătirii de iarnă, întâlnind CS Poseidon Limanu 2 Mai, formație nou-promovată în Liga a 3-a și clasată pe locul opt în ierarhiei seriei secunde a întrecerii.

„Marinarii“ s-au impus la scor, cu 6-1 (5-0), al capătul unei partide care a avut două reprize a câte 60 de minute.

Golurile au fost marcate de Al. Stoica (10 - din penalty, 15, 26, 74, I. Stoica 41, Kanda 49 - din penalty / Țugui 82).

Pe lângă cele șase goluri marcate, fariștii au trimis și de trei ori balonul în bară, prin Cană (12, la 1-0) și Cruceru (37, la 2-0; 45, la 4-0).

Pentru FC Farul (antrenori, Ianis Zicu și Daniel Florea) au evoluat:

În prima repriză: Udeanu – Nicola, Cană, Antoche, Carabela – Cruceru Cărăruș, Greu – Kanda, I. Stoica (40 Halep), Al. Stoica.

În repriza a doua (când au fost efectuate mai mult schimbări, Zicu folosind întreg lotul avut la dispoziție, inclusiv cei doi juniori, Ștefan Rus și Patrick Ciolacu, dar și jucătorii aflați în probe): Ieșeanu – Nicola (80 Ciolacu), I. Ursu, Antoche, D. Panait – D. Toma, Mitrov, Ardelean – Al. Stoica (80 Gândac), Halep (80 Rus), Hordouan.

Trei jucători, Vlad Muțiu, Viorel Lică și Mădălin Martin, au fost menajați.

Pentru CS Poseidon (antrenori, Cristi Petcu și Erdinci Cogali) au evoluat: Moroșanu – Nedelcu, L. Gheorghe, Al. Dumitru, R. Mocanu – Beșleagă, Bolat, Erd. Cogali, Bolojan – Enis Cogali, Pîslaru. Au mai jucat: Oarză, Bileca, Zanfir, P. Pazăr, C. Neagu, Crețeanu, E. Vlăduț, Pîrvulescu, Braiș, Țugui, Bîndar.

Sursa foto: Facebook (FC farul Constanța)