FC Viitorul a învins iarăși Chindia Târgoviște. Cosmin Matei a deschis scorul (galerie foto)

Într-un meci amical disputat astăzi, la Călărași, FC Viitorul Constanța a învins, cu 2-0, Chindia Târgoviște.

A fost a doua victorie a echipei de pe litoral contra nou-promovatei, după succesul cu 1-0 din campionat.

La Călărași, FC Viitorul a punctat câte o dată în fiecare repriză (Matei 39, Casap 59), într-o partidă în care nu a putut conta pe Ganea, Ciobanu și Boboc - toți convocați la lotul de tineret al României, Eric și Ghiță - accidentați.

Pentru Viitorul au evoluat în schimb doi jucători născuți în 2003, Alexandru Mitulețu și Cezar Onuț.

Au evoluat:

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Cojocaru - Leca, Mladen (64 Iacob), De Nooijer, Filip (64 Achim) - Matei (64 Artean), Dulca (68 Mitulețu), Casap (83 Onuț) - Houri (46 Țîru) - Calcan (64 Rivaldinho), Pitu (64 Iancu).

Chindia Târgoviște (antrenor, Viorel Moldovan): Moldovan - Dinu (60 Martac), Benga, Pițian, Dumitrașcu (60 Neciu) - Rata (43 L. Mihai), Dudea, Dumiter - Yameogo (60 Neguț), D. Florea (75 Șerban), Cherchez (60 Burlacu).

Următorul meci oficial pentru FC Viitorul va avea loc luni, 16 septembrie, de la ora 21.00, pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș, în etapa a 9-a din Liga 1.

Sursa foto: FC Viitorul

FC Viitorul a fost la un pas de calificarea în cupele europene Cătălin Anghel - „Am luptat până la capăt”

01 Jun 2021 3334

FC Viitorul Ely Fernandes, mesaj emoţionant după golul marcat în meciul cu Chindia Târgovişte

29 May 2021 3863

FC Viitorul a învins Chindia Târgovişte şi va juca finala barajului pentru Conference League

27 May 2021 3163

FC Viitorul joacă primul meci din barajul pentru calificarea în Conference League

27 May 2021 3814

FC Viitorul, trei etape fără eşec Cătălin Anghel - „Fiecare jucător din lotul nostru e foarte important”

17 May 2021 3620

Chindia Târgovişte - FC Viitorul Răzvan Grădinaru - „Avem un moral bun şi trebuie să legăm două victorii“

13 May 2021 3661

Ce-l nemulţumeşte pe antrenorul Mircea Rednic „Singurul club care nu plânge şi nu face scandal e Viitorul”

19 Mar 2021 3565

FC Viitorul, încă un pas greşit în drumul spre play-off. Doar egal şi contra Chindiei Târgovişte

17 Mar 2021 2841

Remiză la debutul lui Mircea Rednic ca antrenor al FC Viitorul „Dacă se juca 11 la 11, clar, puteam câștiga”

14 Dec 2020 2717

În zece oameni din minutul 36, FC Viitorul a făcut egal în meciul contra Chindiei Târgoviște

12 Dec 2020 2891

FC Viitorul întâlnește Chindia Târgoviște Mircea Rednic - „Trebuie să tratăm foarte serios acest meci”

11 Dec 2020 2879

O nouă testare Covid-19 la FC Viitorul Constanța. Sâmbătă, e programat meciul cu Chindia Târgoviște

11 Dec 2020 2762

Darius Grosu, din Cogealac, a debutat cu FC Viitorul în Liga 1 „E un vis îndeplinit“

20 Jun 2020 4379

FC Viitorul a debutat în Liga 1 40 de jucători din academie Gică Hagi - „Talentul doar te pune pe scenă. Abia apoi începe adevărata competiție“ (galerie foto)

19 Jun 2020 2432

FC Viitorul Gică Popescu - „Ghinionul de a primi gol în ultimele minute a oferit ocazia unor persoane să insinueze și să jignească“