FC Viitorul s-a impus în primul amical al anului

După mai puţin de două săptămâni de la reunire, divizionara secundă FC Viitorul Constanţa a disputat sâmbătă primul joc de verificare al acestei ierni.

Formaţia pregătită de Cătălin Anghel a întâlnit pe terenul sintetic al Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi echipa din Liga a III-a, Dunărea Călăraşi. Întâlnirea s-a încheiat cu victoria categorică a formaţiei constănţene, scor 5-0 (2-0). Ştefan Sandu a deschis scorul, acesta punctând spectaculos în minutul 32 cu o „scăriţă" de la marginea careului. Acelaşi jucător a majorat avantajul echipei sale în minutul 43, cu un şut puternic la colţul lung. La două minute de la reluare, Alexandru Chirilă a marcat cu un şut din careu, ducând scorul la 3-0. Scorul final a fost stabilit de juniorul Marian Dan în minutul 51 şi de Stere Banoti în minutul 79, ambii finalizând în situaţie de unu la unu cu portarul advers. Tehnicianul constănţenilor, Cătălin Anghel, a folosit în acest meci şi juniorii Academiei, care se pregătesc în această perioadă cu echipa mare. Astfel, pentru FC Viitorul au evoluat în prima repriză Popa - Cureteu, Larie, Ninu, Bică - Cârstocea, Benzar, Cristocea - Lupu, Sandu şi Sin, iar în partea a doua a intrat în teren echipa: Buzbuchi - Rusu, Tudorache, Nazîru, Bică (Medeşan) - Călin, Ştefănescu (Muscă), Banoti - Coteanu, Dan şi Chirilă.

Nepotul lui Horaţiu Mălăele Roberto Mălăele, de la FC Viitorul, convocat la Naţională, pentru două meciuri cu Turcia

22 Feb 2018 155

SSC Farul - Academia Rapid, meci la Constanţa „Sâmbătă vom avea din nou ocazia să simţim fiorul unui derby“

22 Feb 2018 366

Oficial de la DGASPC Constanța, despre copilul de 5 ani lăsat nesupravegheat într-un imobil

21 Feb 2018 464

SSC Farul Constanţa dispută astăzi un nou meci amical. În nocturnă!

21 Feb 2018 809

Gică Hagi, Fiorentina şi „picătura chinezească“ „Cineva din fotbal, un antrenor foarte mare, se pare că a zis că Ianis e al doilea Totti“

21 Feb 2018 385

Gică Hagi, supărat în continuare că Fiorentina nu i-a dat şansă lui Ianis „A fost minţit. Punct. Pe româneşte“

20 Feb 2018 575

UPDATE. Un alt transfer Rugbyştii de la Tomitanii, stagiu de pregătire, la Constanţa, alături de CSM Bucureşti, echipă de Superligă

20 Feb 2018 1127

Grupa 2005 de la Academia Hagi, locul cinci la Balkani Elite Cup. Au participat 40 de echipe

20 Feb 2018 340

FC Viitorul a învins FC Botoșani în Liga 1 cu un gol în minutul 90+4!

19 Feb 2018 574

Oficial. Ciprian Sobaru, adjunct al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Constanţa

19 Feb 2018 1530

Iată echipa interimară de conducere a organizaţiei municipale! Mesaj de forţă în PMP Constanţa - cine mişcă în front rămâne fără sprijin politic!

19 Feb 2018 528

FC Viitorul U-19 a câştigat meciul cu Delta Dobrogea Tulcea (Liga a 3-a). Învingătorii au ratat şi două penalty-uri!

19 Feb 2018 532

Gică Hagi „Nu trebuie să facem doar emisiuni pentru a discuta cât de înalt e Gigel şi cât de scund e Ionel“

19 Feb 2018 1527

Imagini de la eveniment Baschetbalistele de la Phoenix Constanţa au pierdut meciul cu CSM CSU Oradea (galerie foto)

18 Feb 2018 421

Gică Hagi - "Cu nu în brațe, nu aveți nicio şansă, vă duceţi în groapă"

18 Feb 2018 920

UPDATE. Imagini de la eveniment SSC Farul, scor-fluviu în meciul amical cu ACS Performer Constanţa (galerie foto)

18 Feb 2018 1131

Baschetbaliștii de la Athletic Constanța, victorie prețioasă în deplasare cu CSO Voluntari

17 Feb 2018 356

SSC Farul Constanța a stabilit pe ce stadion va disputa amicalul cu Academia Rapid Bucureşti

17 Feb 2018 1237

Duelul fraţilor Baschetbaliştii Cristi şi Daniel Mâinea se înfruntă sâmbătă în meciul CSO Voluntari - BC Athletic Constanţa

17 Feb 2018 273

Trei rugbyşti de la Tomitanii Constanţa vor juca în Olanda

17 Feb 2018 1941

UPDATE 2. Ce s-a întâmplat SSC Farul Constanţa s-a întors din cantonamentul de la Curtea de Argeş după numai trei zile!

17 Feb 2018 2180

HC Dobrogea Sud Constanța, victorie în meciul cu CSM Focșani 2007 (galerie foto)

16 Feb 2018 943

Succes istoric FCSB a învins Lazio Roma în Europa League! Patru foști fotbaliști de la FC Viitorul pe teren

16 Feb 2018 527

Meci decis în minutul 90 Cătălin Crețu și Alexandru Vieru, marcatori pentru Axiopolis Cernavodă în disputa cu FC Viitorul U-17 (galerie foto)

16 Feb 2018 636

Invitație pentru suporteri Baschetbalistele de la Phoenix, meci important la Constanța cu CSM CSU Oradea

16 Feb 2018 232

HC Dobrogea Sud joacă astăzi la Constanţa în Liga Naţională

16 Feb 2018 310

Antrenorii Constantin Fălină şi Stere Banoti, de la FC Viitorul, au obţinut licenţa UEFA „A“. Alături de Adrian Mutu şi de alţi foşti fotbalişti

16 Feb 2018 978

„Aşteptăm spectatorii în număr mare“ Duminică, baschetbalistele de la Phoenix întâlnesc la Constanţa CSM CSU Oradea (galerie foto)

15 Feb 2018 1400

Meciuri amicale Cinci jucători de la FC Viitorul au jucat pentru selecţionatele U-18 şi U-19 ale României

15 Feb 2018 251

Schimbări în programul meciurilor de verificare ale SSC Farul din cantonamentul de la Curtea de Argeş

15 Feb 2018 1098

Când se joacă meciul cu FC Botoşani „Antrenor“ inedit pentru fotbaliştii de la FC Viitorul, la începutul şedinţei de pregătire de ieri (galerie foto + video)

15 Feb 2018 1015

Adevarul.ro Cum a ajuns un nume de român să fie încrustat pe automobilul Tesla trimis în spaţiu de Elon Musk

14 Feb 2018 501

Au început lucrările de refacere a suprafeţei de joc a stadionului „Farul“ din Constanţa (galerie foto+video)

13 Feb 2018 1515

„Clubul prinde viteză“ Adrian Pitu şi Tiberiu Curt, cooptaţi în conducerea SSC Farul Constanţa. Sunt aşteptaţi şi alţi foşti fotbalişti (galerie foto)

13 Feb 2018 1881

​„Bine ai venit!” SSC Farul Constanţa a anunţat transferul lui Marius Vladimir Cocârlă

12 Feb 2018 676

Simona Halep, mesaj cu subînțeles despre contractul cu viitorul sponsor tehnic

12 Feb 2018 357

Victorie şi în amicalul cu Delta Dobrogea Tulcea SSC Farul pleacă marţi în cantonamentul de la Curtea de Argeş (galerie foto)

12 Feb 2018 976

Imagini de la evenimentAccident rutier în Hârșova. Un TIR și mai multe mașini, implicate. Intervine descarcerarea (galerie foto+video)

11 Feb 2018 1623

HC Dobrogea Sud Constanţa, egal în meciul cu Dinamo Bucureşti

11 Feb 2018 531

Tenis România a învins Canada şi va juca pentru accederea în Grupa Mondială a Fed Cup

11 Feb 2018 304

UPDATE. Imagini de la eveniment Baschetbaliştii de la Athletic Constanţa au învins în Sala Sporturilor CSM Mediaş (galerie foto)

11 Feb 2018 447

CS Farul Constanţa şi LPS „Nicolae Rotaru“, aur la Naţionalele de tenis de masă

11 Feb 2018 668

Fotbaliștii Marius Leca și Alexandru Pop, de la FC Viitorul, titulari pentru România în remiza cu Norvegia

10 Feb 2018 436

Meci la Constanţa! BC Athletic atacă CSM Mediaş întărită cu doi noi Gladiatori

10 Feb 2018 409

UPDATE. S-a înscris de trei ori SSC Farul dispută sâmbătă, la Constanţa, al şaselea meci amical al perioadei de iarnă

10 Feb 2018 1170

Meci, sâmbătă, cu Juventus Ce spune tânărul Tudor Băluţă, de la FC Viitorul, de comparaţia cu Gică Popescu