FC Viitorul s-a impus în primul amical al anului

După mai puţin de două săptămâni de la reunire, divizionara secundă FC Viitorul Constanţa a disputat sâmbătă primul joc de verificare al acestei ierni.

Formaţia pregătită de Cătălin Anghel a întâlnit pe terenul sintetic al Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi echipa din Liga a III-a, Dunărea Călăraşi. Întâlnirea s-a încheiat cu victoria categorică a formaţiei constănţene, scor 5-0 (2-0). Ştefan Sandu a deschis scorul, acesta punctând spectaculos în minutul 32 cu o „scăriţă" de la marginea careului. Acelaşi jucător a majorat avantajul echipei sale în minutul 43, cu un şut puternic la colţul lung. La două minute de la reluare, Alexandru Chirilă a marcat cu un şut din careu, ducând scorul la 3-0. Scorul final a fost stabilit de juniorul Marian Dan în minutul 51 şi de Stere Banoti în minutul 79, ambii finalizând în situaţie de unu la unu cu portarul advers. Tehnicianul constănţenilor, Cătălin Anghel, a folosit în acest meci şi juniorii Academiei, care se pregătesc în această perioadă cu echipa mare. Astfel, pentru FC Viitorul au evoluat în prima repriză Popa - Cureteu, Larie, Ninu, Bică - Cârstocea, Benzar, Cristocea - Lupu, Sandu şi Sin, iar în partea a doua a intrat în teren echipa: Buzbuchi - Rusu, Tudorache, Nazîru, Bică (Medeşan) - Călin, Ştefănescu (Muscă), Banoti - Coteanu, Dan şi Chirilă.

Un cunoscut fotbalist împlineşte 29 de ani. La ce echipă evoluează

16 Jul 2018 179

Franța, campioană mondială la fotbal. A învins selecționata Croației în finala Cupei Mondiale de Fotbal din Rusia

15 Jul 2018 375

Astăzi, se desfăşoară Adunarea Generală a membrilor cotizanţi Echipa SSC Farul Constanţa, înscrisă în Liga a 2-a

15 Jul 2018 1096

Cupa Mondială 2018. S-a încheiat finala mică. Vezi cine a luat medalia de bronz

14 Jul 2018 589

SSC Farul Constanţa. Discuţii cu un investitor? Adunarea Generală Extraordinară a membrilor cotizanţi, aşteptată cu maxim interes

14 Jul 2018 3005

Victorie în Europa League FC Viitorul s-a simţit în Luxemburg ca acasă. Galerie de 1.000 de români. Atmosferă electrizantă! (galerie foto)

14 Jul 2018 819

Conceptul de „oraş compact“, „predat“ autorităţilor locale Urbanişti niponi şi experţi ai Băncii Mondiale s-au întâlnit cu primarul Constanţei, Decebal Făgădău

13 Jul 2018 350

FC Viitorul, debut cu dreptul în preliminariile Europa League. A învins în deplasare Racing FC Union Luxemburg (galerie foto)

12 Jul 2018 785

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Constanța organizează concurs

12 Jul 2018 527

Constanța. O echipă de experți japonezi, prezentă la seminarul “Calitate în Infrastructură” (galerie foto)

12 Jul 2018 535

Meci contra câştigătoarei Cupei Luxemburgului FC Viitorul demarează diseară o nouă campanie europeană (galerie foto)

12 Jul 2018 600

Handbalistul Viacheslav Saldatsenka, de la HC Dobrogea Sud Constanţa, a devenit tată

11 Jul 2018 812

„Are potenţial şi pedigree de campion“ Ciclistul Mihnea Harasim, pe locul şase la International Belgian Youth Tour

10 Jul 2018 911

Şase rugbyşti de la Tomitanii Constanţa, pregătire la Naţională pentru World Rugby Trophy

10 Jul 2018 1341

Al patrulea transfer HC Dobrogea Sud Constanţa l-a achiziţionat pe croatul Janko Kevic

09 Jul 2018 719

Deţinătorul brandului FC Farul, discuţie cu reprezentantul SSC Farul Ce a spus Ciprian Marica după întâlnirea cu Georges Muzaca

09 Jul 2018 4860

Naționala de fotbal pe plajă a României s-a calificat la turneul de promovare / menținere în Divizia A din Liga Europeană

08 Jul 2018 594

Imagini de la eveniment Nuntă în sport la Constanţa. Alexandra Iovănescu şi Claudiu Subţirică au spus „Da!“ în parcul de la Biserica „Sf. Mina“ (galerie foto + video)

08 Jul 2018 4517

Croația, în semifinale la Campionatul Mondial de fotbal. A eliminat Rusia la penalty-uri

08 Jul 2018 571

Constănțeni în lotul tricolor România a învins dramatic Serbia la fotbal pe plajă. Urmează meciul cu Estonia

07 Jul 2018 751

Cupa Mondială 2018 Anglia în semifinale, după 28 de ani! A învins Suedia cu scorul de 2 la 0 (galerie foto)

07 Jul 2018 389

Transferat de la FC Viitorul. „A fost dorit insistent“ Alexandru Cicâldău va purta la CSU Craiova numărul 10 pe tricou

07 Jul 2018 951

Brazilia, eliminată de Belgia de la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia

06 Jul 2018 427

Franța, prima semifinalistă la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia

06 Jul 2018 455

Comunicat SSC Farul Constanţa „Este nevoie să fim uniţi! Se va încerca dezbinarea suflării alb-albastre!“

06 Jul 2018 2711

FC Viitorul, eșec la scor în meciul cu Legia Varșovia, campioana Poloniei. Echipa lui Hagi a marcat prima! (galerie foto)

05 Jul 2018 513

Tânărul Robert Neciu e cu FC Viitorul în Polonia „Vreau să joc cât mai bine şi să prind echipa“

05 Jul 2018 433

Ciprian Marica a achiziţionat brandul FC Farul. Reacţia SSC Farul „Vom continua drumul pe care am pornit acum doi ani”

04 Jul 2018 1793

Campionatul Mondial din Rusia Tabloul complet al sferturilor, după ce s-a calificat și Anglia, care a eliminat Columbia la penalty-uri

04 Jul 2018 603

Constănțeanul Eden Hairi, antrenor la echipa de handbal de primă ligă CSM Bacău

03 Jul 2018 632

Campionatul Mondial din Rusia Suedia avansează în sferturi și așteaptă meciul Columbia - Anglia

03 Jul 2018 460

NEVERSEA 2018. Zeci de cadre medicale vor asigura permanența la festival

03 Jul 2018 655

Echipa lui Hagi a ajuns la Warka Miercuri, FC Viitorul joacă împotriva campioanei Poloniei, Legia Varşovia

03 Jul 2018 427

Marian Măciucă este şi antrenor Jucători constănţeni, în pregătire, la Eforie Nord, cu Naţionala de fotbal pe plajă (galerie foto)

03 Jul 2018 936

Campionatul Mondial din Rusia Belgia s-a calificat cu emoții în sferturi, după ce a revenit de la 0-2 cu Japonia!

02 Jul 2018 701

Campionatul Mondial din Rusia Croația a eliminat Danemarca la penalty-uri. Pe cine va întâlni în sferturi

02 Jul 2018 464

Mesaj al suporterilor la meciul SSC Farul - ACS Performer „Vrem ca Farul să fie o echipă curată, deci nu cedăm! Fără compromisuri!“ (galerie foto + video)

02 Jul 2018 2243

Campionatul Mondial din Rusia Spania, eliminată de Rusia la loviturile de departajare

01 Jul 2018 466

Calificări la Constanţa Victorie mare! România a învins la baschet 3 la 3 Rusia, vicecampioană mondială (galerie foto)

01 Jul 2018 555

Campionatul Mondial din Rusia Franța a eliminat Argentina în optimi, după un meci senzațional, cu șapte goluri!

30 Jun 2018 411

Imagini de la eveniment SSC Farul a câștigat la scor amicalul cu ACS Performer (galerie foto+video)

30 Jun 2018 3193

„Un nou început“ SSC Farul susţine astăzi prima partidă de verificare de la reluarea pregătirii

30 Jun 2018 1875

„Mă simt ca un adevărat Kittel“ Ciclistul Mihnea Harasim concurează în International Belgian Youth Tour. „Zboară“ cu o nouă „rachetă“ (galerie foto)

29 Jun 2018 1122

Campionatul Mondial din Rusia Anglia, înfrângere în ultimul meci din grupă. Iată tabloul optimilor

28 Jun 2018 553

HC Dobrogea Sud debutează în noua ediţie a Ligii Naţionale la Constanţa, contra campioanei Dinamo!

28 Jun 2018 475

Campionatul Mondial din Rusia Brazilia a încheiat grupa E pe primul loc

27 Jun 2018 469

FC Viitorul, învinsă de echipa poloneză Zaglebie Sosnowiec într-un meci amical

27 Jun 2018 562

Selecţionata Argentinei, vicecampioana mondială, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia

26 Jun 2018 413

Cupa Mondială de fotbal din Rusia. Selecționata statului Peru a învins Australia