Fotbalistele de la Farul Constanța au învins cu 11-0 FCSB și s-au calificat în optimile Cupei României

Echipa feminină de fotbal Farul Constanța s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a trecut la scor, 11-0 (4-0), de FCSB, în 16-imi.

Meciul s-a jucat astăzi, în baza sportivă a Academiei Hagi, la Ovidiu, fiind ultimul meci oficial din 2022 al formației de pe litoral.

Căpitanul Andreea Laiu a deschis scorul în minutul 16 și tot ea a mai punctat de alte patru ori, în minutele 40, 48, 50 și 71. Celelalte goluri ale Farului le-au aparținut Biancăi Bălan (27), Nicoletei Putină (38), Nicoletei Deca (63, 73) și Nicoletei Stoica (70), o altă reușită fiind autogol (Pascu 67).

De Ziua Națională a României, echipa feminină a Farului a oferit suporterilor o frumoasă calificare în optimile Cupei României! Meciul s-a desfășurat practic la o singură poartă, se arată pe site-ul oficial al Farului.

Pentru echipa constănțeană (antrenor Ionuț Florea) au evoluat: Voinescu (56 Năcuță) - Antonescu (28 Mihaela Sandu), Popa, Maria Sandu (56 Năstase), Mango (68 Battista) - Covali, Deca, Rida - Putină, Laiu, Bălan (56 Stoica).

Sursa foto: Farul Constanța

LIVE TEXT Farul Constanța, vizită la Școala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“, în programul „Învățăm să fim campioni“ (GALERIE FOTO + VIDEO)

08 Feb 2023 752

„Cred că a fost cel mai bun de pe teren. A jucat extraordinar“. La cine a făcut referire Hagi, în partida Farul - Craiova (GALERIE FOTO)

08 Feb 2023 1078

Constanța S-a stins din viață Valeriu Rogozenco, fost ziarist și oficial în fotbal

07 Feb 2023 1316

Oficial Farul Constanța are dreptul de a solicita licența UEFA pentru participarea în competițiile europene

07 Feb 2023 1103

Tânăr depistat cu petarde asupra lui la meciul dintre Farul Constanța și Universitatea Craiova! Incredibil unde a ascuns obiectele pirotehnice

07 Feb 2023 436

Farul Constanța Ionuț Cojocaru, primul meci în Superligă. E al 60-lea jucător format de Academia Hagi și debutat pe prima scenă

07 Feb 2023 909

Doi fotbaliști de la Farul Constanța, incluși în echipa etapei, după meciul cu Universitatea Craiova

07 Feb 2023 580

Farul Constanța a învins Universitatea Craiova și a revenit pe primul loc în Superligă

06 Feb 2023 872

Moment de reculegere, la meciul Farul - Universitatea Craiova, în memoria victimelor cutremurelor din Turcia

06 Feb 2023 759

Devastatoarele cutremure Gheorghe Hagi - „Toate gândurile mele merg către poporul turc, greu încercat în aceste momente“

06 Feb 2023 751

Luptătorul constănțean Răzvan Arnăut, medaliat la turneul internațional din Croația (DOCUMENT)

06 Feb 2023 771

Constanța Trofeul Liga Old-Boys se apropie de sferturile de finală. Cum arată clasamentele (GALERIE FOTO)

06 Feb 2023 1261

Farul Constanța - Universitatea Craiova Hagi - „Meci foarte greu, dar ne aflăm într-un moment bun și suntem încrezători“

05 Feb 2023 1974

Surpriză pentru Gheorghe Hagi, de ziua sa, la conferința de presă a meciului Farul - Universitatea Craiova (GALERIE FOTO+VIDEO)

05 Feb 2023 1298

UPDATE Duminică, e ziua de naștere a lui Gheorghe Hagi. „Marinarii“ vor să-i ofere în dar victoria cu Universitatea Craiova