Fotbaliștii Marius Leca și Alexandru Pop, de la FC Viitorul, titulari pentru România în remiza cu Norvegia

Echipa națională Under-18 a României a disputat o partidă amicală cu selecționata similară a Norvegiei, care s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Între titularii formației tricolore s-au aflat și ambii jucători de la FC Viitorul convocați de selecționerul Florin Bratu, fundașul Marius Leca și atacantul Alexandru Pop, acesta din urmă ratând mai multe ocazii. A avut inclusiv o bară.

Golul României a fost marcat de Antonio Sefer, în minutul 8, în vreme ce norvegienii au egalat în repriza secundă, din penalty.

Echipa României a fost: Duțu - Jurj, Leca, Ehmann, Șerban - Chiriac (Bara 75'), Farcaș - Țîrlea - cpt. (Burghele 74'), Sefer (Andronic 90'), Mihăilă - Pop (Stoica 75').

Sursa foto: frf.ro