Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a. FC Farul a învins Voința Valu lui Traian

Etapa a 28-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa a fost deschisă, ieri, de dubla întâlnire FC Farul Constanţa - Voinţa Valu lui Traian.

Farul s-a impus în ambele meciuri, 6-0 (3-0) la seniori și 4-0 la juniori.

În meciul de seniori, au marcat Boicu (18), Zaharia (21), Dumitrașcu (40, 70) și A. Cristea (56, 75).

FC Farul (antrenori, Ion Constantinescu și Georges Mihai) a jucat cu: Dumitrache - Zamfir, Robu, Ștefancu, Vintilă (70 Curte), Apostolache, Petrache (46 Sapioneac), Boicu, Zaharia (46 A. Cristea), Dumitrașcu, Lazăr (65 Sever). 
 
Restul confruntărilor se joacă sâmbătă, 4 mai, de la ora 11.00 (juniorii) şi 13.00 (seniorii), după programul: Gloria Băneasa - CS Cumpăna, CS Poseidon 2 Mai Limanu - Gloria Albeşti (teren 2 Mai), Farul Tuzla - CS Mihail Kogălniceanu, CSO Ovidiu - CS Eforie, Axiopolis Cernavodă II - Viitorul Fântânele, CS Lipniţa Carvăn - Sparta Techirghiol, Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Năvodari, Portul Constanţa - CS Agigea.
 
La Liga a 5-a, duminică, 5 mai, se joacă etapa a 26-a, meciurile fiind: Litoral Corbu - Sportul Tortoman (ora 11.00), AS Pelinu - Danubius Rasova (ora 11.00), Voinţa Săcele - Sport Prim Oltina (ora 11.00), FC Mereni - Unirea Topraisar (ora 11.00), Viitorul Pecineaga - Speranţa Castelu (ora 11.00), Inter Ion Corvin - Carsium Hârşov (ora 12.00), CS Peştera - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Avântul Comana - Olimpia Constanţa (ora 14.00), Viitoriul Târguşor - CS Murfatlar (ora 14.00).
 
În Seria Nord a Ligii a 6-a, a fost programată runda a 17-a, duminică, 5 mai, astfel: Dacia Mircea Vodă - Viitorul Cuza Vodă (ora 11.00), Ulmetum Pantelimon - Gloria Seimeni (ora 11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Pescarul Ghindăreşti (ora 11.00), Pescăruşul Gârliciu - Dunărea Ciobanu (ora 11.00), Emaus Cernavodă – Flacăra Crucea (ora 14.00), Înfrăţirea Cogealac - Victoria Mihai Viteazu (ora 14.00). În Seria Sud, tot duminică, 5 mai, se va disputa etapa a 20-a: AS Independenţa - ITC (ora 11.00), Viitorul Cobadin - AS Viişoara (ora 11.00), Flacăra Viişoara - Old Boys Cobadin (13.30), AS Lumina - Trophaeum Adamclisi (ora 14.00), AS Bărăganu - CS Negru Vodă (ora 14.00), Fulgerul Chirnogeni - Dunărea Ostrov (ora 14.00). Voinţa Cochirleni are rundă liberă.
 

Clasamente

 
Liga a 4-a, seniori: 1. CS Năvodari - 60p, 2. Gloria Albeşti - 60p, 3. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 60p, 4. Viitorul Fântânele - 59p, 5. Gloria Băneasa - 53p, 6. CS Agigea - 48p, 7. CS Cumpăna - 48p, 8. CS Lipniţa Carvăn - 45p, 9. Sparta Techirghiol - 44p, 10. FC Farul Constanţa - 43p, 11. CSO Ovidiu - 34p, 12. Axiopolis Cernavodă II - 32p, 13. CS Eforie - 30p, 14. Farul Tuzla - 22p, 15. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 21p, 16. Portul Constanţa - 21p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.

Liga a 4-a, juniori: 1. Gloria Albeşti - 72p, 2. Portul Constanţa - 72p, 3. CS Năvodari - 66p, 4. FC Farul Constanţa - 65p, 5. Axiopolis Cernavodă II - 65p, 6. Sparta Techirghiol - 52p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 46p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 44p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 41p, 10. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 41p, 11. Gloria Băneasa - 35p, 12. Viitorul Fântânele - 23p, 13. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 14. CS Agigea - 20p, 15. CSO Ovidiu - 17p, 16. CS Eforie - 13p, 17. Farul Tuzla - 10p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Peștera - 52p, 2. Pecineaga - 52p, 3. Oltina - 49p, 4. Castelu - 49p, 5. Corbu - 44p, 6. Rasova - 41p, 7. Olimpia - 40p, 8. Comana - 39p, 9. Pelinu - 38p, 10. Săcele - 35p, 11. Tortoman - 35p, 12. Mereni - 34p, 13. Ion Corvin - 31p, 14. Nicolae Bălcescu - 27p, 15. Murfatlar - 23p, 16. Hârșova - 23p, 17. Târgușor - 18p, 18. Topraisar - 10p.

 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 41p, 2. Cuza Vodă - 39p, 3. Mircea Vodă - 37p, 4. Mihai Viteazu - 29p, 5. Ciobanu - 29p, 6. Seimeni - 21p, 7. Ghindărești - 19p, 8. Siliștea - 17p, 9. Pantelimon - 14p, 10. Gârliciu - 13p, 11. Cogealac - 12p, 12. Emaus - 7p.

Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 48p, 2. ITC - 42p, 3. Cochirleni - 36p, 4. AS Viișoara - 34p, 5. Chirnogeni - 33p, 6. Lumina - 32p, 7. Negru Vodă - 28p, 8. Independența - 23p, 9. Old Boys Cobadin - 17p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viișoara - 3p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Farul Constanța s-a despărțit de doi fotbaliști

07 Dec 2022 1037

Cadouri de Moș Nicolae pentru copiii clubului Farul și ai Academiei Hagi (GALERIE FOTO)

07 Dec 2022 806

Trei fotbaliști de la Farul Constanța au fost incluși în echipa etapei a 19-a din Superligă. Hagi, antrenorul rundei

06 Dec 2022 555

Fotbalul județului Constanța Etapa a 14-a a Ligii a 5-a. Rezultate și clasamente

06 Dec 2022 1391

Fotbalul județului Constanța Etapa a 18-a a Ligii a 4-a. Rezultate și clasamente

04 Dec 2022 1498

Liga a 2-a Unirea Constanța a deschis scorul, dar a pierdut meciul cu Politehnica Iași

04 Dec 2022 643

„Cupa Juniorului 2022“, câștigată de Academia Hagi la categoriile 2012 și 2014. Pe podium au urcat alte două echipe

03 Dec 2022 1842

9 din 9! Fotbalistele de la Farul Constanța încheie anul cu victorii pe linie Ionuț Florea - „Dacă muncești și te dedici, rezultatele apar imediat“

03 Dec 2022 1557

Fotbalistele de la Farul Constanța au învins cu 11-0 FCSB și s-au calificat în optimile Cupei României

01 Dec 2022 1204

Turneul „Gheorghe Ola“ Nicolas Bejan, cel mai bun jucător, Eric Monea - golgeterul turneului. Fascinați de Farul și Real Madrid (GALERIE FOTO)

01 Dec 2022 1102

Cât costă biletele de intrare la meciul Farul Constanța - CFR Cluj, din Cupa României

30 Nov 2022 1340

Pe 1 decembrie, fotbalistele de la Farul Constanța joacă în Cupa României

30 Nov 2022 951

Constanța „Fă-ți vocea auzită! Implică-te!“. Ce categorii sunt nominalizate la ediția a 17-a a Galei Voluntarilor

30 Nov 2022 752

Fotbalul județului Constanța Etapa a 13-a a Ligii a 5-a. Rezultate și clasamente

28 Nov 2022 1639

Fotbalul județului Constanța Etapa a 17-a a Ligii a 4-a. Rezultate și clasamente

27 Nov 2022 1761