Sport

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

Etapa a 33-a (penultima) a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se joacă sâmbătă, 25 mai, după programul: Sparta Techirghiol - Farul Tuzla (9.00 / 11.00), CS Mihail Kogălniceanu - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00), CS Năvodari - CS Poseidon Limanu - 2 Mai (11.00 / 13.00), CS Agigea - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CS Eforie - Farul Constanţa (11.00 / 13.00) şi Portul Constanţa - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00). Partida Viitorul Fântânele - Voinţa Valu lui Traian se va omologa cu scorul de 3-0 în favoarea echipei gazdă, după ce echipa din Valu lui Traian a depus o hârtie oficială că nu se poate deplasa la această confruntare.
 
În weekend a fost programată şi runda a 31-a a Ligii a 5-a, astfel: sâmbătă, 25 mai, de la ora 16.00 - CS Murfatlar - Sportul Tortoman (16.00); duminică, 26 mai - Unirea Topraisar - Litoral Corbu (11.00), Olimpia Constanţa - Danubius Rasova (11.00), Inter Ion Corvin - Viitorul Târguşor (11.00), Voinţa Săcele - FC Mereni (11.00), Speranţa Castelu - Avântul Comana (14.00), Sport Prim Oltina - AS Pelinu (14.00), Carsium Hârşova - CS Peştera (14.00) şi Viitorul Pecineaga - Recolta Nicolae Bălcescu (14.30).
 
În Seria Nord a Ligii a 6-a, duminică, 26 mai, se joacă meciurile din etapa a 20-a: Gloria Seimeni - Înfrăţirea Cogealac (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Emaus Cernavodă (11.00), Flacăra Crucea - Dunărea Ciobanu (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Dacia Mircea Vodă (14.00), Viitorul Cuza Vodă - Victoria Mihai Viteazu (14.00). Partida Steaua Speranţei Siliştea - Ulmetum Pantelimon a fost amânată. În Seria Sud, etapa a 23-a se dispută pe parcursul a două zile, astfel: sâmbătă, 25 mai - CS Negru Vodă - ITC (11.00), Voinţa Cochirleni - AS Lumina (11.00); duminică, 26 mai - AS Viişoara - AS Bărăganu (11.00), Dunărea Ostrov - Flacăra Viişoara (11.00), Viitorul Cobadin - Fulgerul Chirnogeni (13.30), Trophaeum Adamclisi - AS Independenţa (14.30). Old Boys Cobadin are rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 76p, 2. CS Năvodari - 72p, 3. Viitorul Fântânele - 71p, 4. Gloria Albeşti - 66p, 5. Gloria Băneasa - 60p, 6. CS Lipniţa Carvăn - 60p, 7. CS Agigea - 58p, 8. CS Cumpăna - 57p, 9. Sparta Techirghiol - 51p, 10. FC Farul Constanţa - 48p, 11. CSO Ovidiu - 40p, 12. CS Eforie - 39p, 13. Axiopolis Cernavodă II - 33p, 14. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 25p, 15. Farul Tuzla - 24p, 16. Portul Constanţa - 23p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 18p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 84p, 2. CS Năvodari - 84p, 3. Portul Constanţa - 81p, 4. FC Farul Constanţa - 77p, 5. Axiopolis Cernavodă II - 77p, 6. Sparta Techirghiol - 64p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 55p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 53p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 47p, 10. Gloria Băneasa - 44p, 11. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 44p, 12. Viitorul Fântânele - 29p, 13. CS Agigea - 26p, 14. CS Lipniţa Carvăn - 23p, 15. CS Eforie - 19p, 16. CSO Ovidiu - 17p, 17. Farul Tuzla - 10p, 18. CS Cumpăna - 6p.
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 67p, 2. Pecineaga - 64p, 3. Oltina - 59p, 4. Castelu - 58p, 5. Rasova - 53p, 6. Corbu - 50p, 7. Pelinu - 50p, 8. Comana - 47p, 9. Olimpia - 44p, 10. Mereni - 43p, 11. Tortoman - 41p, 12. Săcele - 38p, 13. Ion Corvin - 37p, 14. Nicolae Bălcescu - 30p, 15. Hârşova - 29p, 16. Murfatlar - 29p, 17. Târguşor - 22p, 18. Topraisar - 11p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 47p, 2. Cuza Vodă - 45p, 3. Mircea Vodă - 40p, 4. Ciobanu - 38p, 5. Mihai Viteazu - 35p, 6. Seimeni - 27p, 7. Ghindăreşti - 25p, 8. Pantelimon - 20p, 9. Siliştea - 17p, 10. Gârliciu - 16p, 11. Cogealac - 12p, 12. Emaus - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 54p, 2. ITC - 48p, 3. Chirnogeni - 42p, 4. Lumina - 41p, 5. Cochirleni - 36p, 6. Negru Vodă - 34p, 7. AS Viişoara - 34p, 8. Independenţa - 23p, 9. Old Boys Cobadin - 20p, 10. Adamclisi - 16p, 11. AS Bărăganu - 11p, 12. Ostrov - 11p, 13. Flacăra Viişoara - 6p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)
 
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a şi Liga a 5-a. Rezultatele primelor două întâlniri

24 Aug 2019 296

Ionuţ Florea, din Constanţa, noul selecţioner al echipei naţionale de fotbal pe plajă (galerie foto)

24 Aug 2019 886

CSO Agigea se află pe locul întâi în Liga Old-Boys

23 Aug 2019 720

Cupa României S-a stabilit ziua de disputare a meciului Victoria Cumpăna - Farul Constanţa

22 Aug 2019 936

Fotbalul județului Constanța Ce rezultate s-au înregistrat în prima etapă a Ligii a 4-a (galerie foto)

17 Aug 2019 1382

Victoria Cumpăna a învins și Pescărușul Sarichioi și urcă încă o treaptă în faza națională a Cupei României! (galerie foto)

14 Aug 2019 2202

Meci în nocturnă, în Complexul Sportiv „Centenar 2018“ Tot mai sus! Victoria Cumpăna joacă miercuri în faza a doua naţională a Cupei României

14 Aug 2019 1115

Fotbalul judeţului Constanţa. Programul primei etape a Ligii a 5-a

13 Aug 2019 810

Jucători din Constanţa, convocaţi la echipa naţională de fotbal pe plajă pentru turneul din Italia

10 Aug 2019 825

Un fost fotbalist de la Steaua, Rapid, dar și de la FC Farul, antrenor la Axiopolis Cernavodă

08 Aug 2019 1909

FC Viitorul joacă la Ovidiu cu FC Botoșani. Informații despre bilete de acces la meci

08 Aug 2019 641

Kinder Constanţa, CS Poseidon 2 Mai Limanu II şi AS Săgeata Stejaru 2019 vor evolua în Liga a 5-a

08 Aug 2019 1034

Au jucat pe Arena Naţională Grupa 2010 de la Farul Constanţa, pe podium la Festivalul Sportului pentru Toţi (galerie foto)

08 Aug 2019 1345

Vasilică Cristocea şi Sorin Ţeican au jucat pentru Victoria Cumpăna în succesul la scor din Cupa României cu Axiopolis Cernavodă (galerie foto)

02 Aug 2019 1182

Antrenorul constănţean Gabriel Dobre, campion în Malta şi cu Luxol St. Andrews Futsal Club. Urmează meciurile din Liga Campionilor (galerie foto)

02 Aug 2019 785