Sport

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend, în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

În etapa a şaptea a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa, sâmbătă, 14 septembrie, se vor juca meciurile: Emaus Cernavodă - CS Eforie (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Năvodari - Viitorul Fântânele (15.00 / 17.00), Viitorul Pecineaga - CSO Ovidiu (15.00 / 17.00), Portul Constanţa - CS Lipniţa Carvăn (15.00 / 17.00), CS Cumpăna - Gloria Băneasa (15.00 / 17.00), Sparta Techirghiol - CS Agigea (15.00 / 17.00), Gloria Albeşti - Voinţa Valu lui Traian (15.00 / 17.00), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Axiopolis Cernavodă (15.00 / 17.00), Farul Tuzla - CS Mihail Kogălniceanu (15.00 / 17.00).

 
În Liga a 5-a, duminică, 15 septembrie, au fost programate partidele din etapa a patra: în seria Nord - Dacia Mircea Vodă - Viitorul Târguşor (ora 11.00), Flacăra Crucea - Dunărea Ciobanu (11.00), CS Murfatlar - Victoria Mihai Viteazu (13.00), AS Litoral Sport 2019 Corbu - Viitorul Hârşova (14.30), CS Peştera - Voinţa Săcele (15.30), Sportul Tortoman - CS Sharks Lumina (16.00), Steaua Speranţei Siliştea - Recolta Nicolae Bălcescu (16.00). Partida Speranţa Castelu - Litoral Corbu a fost amânată; în seria Sud - FC Mereni - Sport Prim Oltina (10.30), Danubius Rasova - AS Viişoara (11.00), AS Pelinu 2016 - Avântul Comana (11.00), Kinder Constanţa - Viitorul Cobadin (11.00), CS Negru Vodă - CS Poseidon Limanu 2 Mai II (14.00), AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - Unirea Topraisar (14.00), AS Pelinu Gold 2019 - Fulgerul Chirnogeni (14.00), Olimpia Constanţa - Inter Ion Corvin (17.00).
 
Şi etapa a treia a Ligii a 6-a se dispută tot duminică, astfel: Dunărea Ostrov - AS Independenţa (11.00), Luceafărul Amzacea - AS Bărăganu (11.00), Viitorul Cobadin - Voinţa Cochirleni (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Gloria Seimeni (14.00), Flacăra Viişoara - Ulmetum Pantelimon (14.00), Trophaeum Adamclisi - CS Medgidia II (15.00). 
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 16p, 2. Agigea - 12p, 3. Năvodari - 11p, 4. Tuzla - 11p, 5. Albeşti - 10p, 6. Portul - 11p, 7. Techirghiol - 10p, 8. Kogălniceanu - 9p, 9. Axiopolis II - 9p, 10. Lipniţa Carvăn - 7p, 11. Cumpăna - 7p, 12. Valu lui Traian - 7p, 13. Ovidiu - 6p, 14. Eforie - 6p, 15. Băneasa - 5p, 16. Poarta Albă - 5p, 17. Pecineaga - 3p, 18. Emaus - 0p. 
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 18p, 2. Techirghiol - 15p, 3. Portul - 13p, 4. Axiopolis II - 12p, 5. Valu lui Traian - 12p, 6. Băneasa - 12p, 7. Poarta Albă - 10p, 8. Kogălniceanu - 9p, 9. Eforie - 9p, 10. Agigea - 9p, 11. Cumpăna - 9p, 12. Emaus - 7p, 13. Fântânele - 6p, 14. Tuzla - 6p, 15. Albeşti - 6p, 16. Pecineaga - 3p, 17. Ovidiu - 1p, 18. Lipniţa Carvăn - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 9p, 2. Corbu - 9p, 3. Siliştea - 7p, 4. Murfatlar - 7p, 5. Nicolae Bălcescu - 6p, 6. Săcele - 4p, 7. Mihai Viteazu - 4p, 8. Târguşor - 4p, 9. Hârşova - 4p, 10. Castelu - 3p, 11. Crucea - 3p, 12. Mircea Vodă - 3p, 13. Tortoman - 3p, 14. Lumina - 3p, 15. Ciobanu - 0p, 16. Corbu 2019 - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Rasova - 9p, 2. Ion Corvin - 9p, 3. Săgeata Stejaru 2019 - 7p, 4. Mereni - 6p, 5. Cobadin - 4p, 6. Olimpia - 4p, 7. Pelinu 2016 - 4p, 8. AS Kinder - 3p, 9. Negru Vodă - 3p, 10. Comana - 3p, 11. Viişoara - 3p, 12. Poseidon Limanu II - 3p, 13. Oltina - 3p, 14. Pelinu Gold 2019 - 1p, 15. Topraisar - 1p, 16. Chirnogeni - 0p.
 
Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 6p, 2. Cuza Vodă - 6p, 3. Viişoara - 4p, 4. Cobadin II - 3p, 5. Ghindăreşti - 3p, 6. Pantelimon - 3p, 7. Medgidia II - 3p, 8. Independenţa - 3p, 9. Cochirleni - 3p, 10. Amzacea - 1p, 11. Ostrov - 0p, 12. Gârliciu - 0p, 13. Seimeni - 0p, 14. Bărăganu - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Iulian Tudorache)


Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Editorial Un vis împlinit. Constanța și bucuria națională. De la Cosmin Moți la Alexandru Mitriță

21 Oct 2019 339

Medgidia. Nunta lui Cosmin Mocanu În mijlocul petrecerii, şi-au pus tricourile de fotbal şi au cântat, în horă, „Prieteni de-o viaţă“ (galerie foto)

21 Oct 2019 2684

Luni se joacă FC Argeș - FC Farul Ianis Zicu - "Sunt convins că putem câștiga"

20 Oct 2019 471

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 13-a a Ligii a 4-a

19 Oct 2019 922

Etapă fără eșec pentru echipele de fotbal din județul Constanța care joacă în Liga a 3-a (galerie foto)

19 Oct 2019 901

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

19 Oct 2019 536

Alexandru Mitriţă, jucătorul meciului România - Norvegia, i-a dăruit tricoul său unui mic fotbalist de la Metalul Constanţa (galerie foto)

18 Oct 2019 760

LIVE TEXT FC Farul a învins Universitatea Cluj la Constanța, într-un meci cu cinci goluri! (galerie foto)

16 Oct 2019 1410

FC Farul și Universitatea Cluj se duelează mâine la Constanța. De ce nu va evolua la gazde Răzvan Greu

15 Oct 2019 614

Fotbalul județului Constanța Învinsă categoric de Viitorul Cobadin, Inter Ion Corvin a coborât de pe locul întâi pe șase

15 Oct 2019 625

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 12-a a Ligii a 4-a

12 Oct 2019 924

FC Farul Constanța a cedat în duelul din Liga 2-a cu ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu

12 Oct 2019 1022

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

12 Oct 2019 499

Elevi şi sportivi participanţi la proiectul „Tin - Exatlon“, organizat de DJST Constanţa

12 Oct 2019 395

Surpriză pe Arena Națională Micii fotbaliști de la Kinder Constanța vor urmări meciul România - Norvegia alături de foști mari internaționali

10 Oct 2019 941