Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)


În etapa a 18-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (prima a returului) se vor disputa meciurile, sâmbătă, 23 noiembrie, de la ora 11.00 (juniorii) şi 13.00 (seniorii): Gloria Albeşti - CS Năvodari, Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Viitorul Pecineaga, CS Mihail Kogălniceanu - Portul Constanţa, Viitorul Fântânele - CS Agigea, CS Lipniţa Carvăn - CS Eforie, CSO Ovidiu - Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă II - Emaus Cernavodă, Voinţa Valu lui Traian - CS Victoria Cumpăna şi CS Farul Tuzla - Sparta Techirghiol.
 
În weekend se dispută şi runda a 14-a a Ligii a 5-a, astfel: în Seria Nord - sâmbătă, 23 noiembrie - Recolta Nicolae Bălcescu - Viitorul Târguşor (14.30); duminică, 24 noiembrie - Victoria Mihai Viteazu - Litoral Corbu (11.00), Flacăra Crucea - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), AS Litoral Sport 2019 Corbu - Sportul Tortoman (12.00), Voinţa Săcele - Speranţa Castelu (14.00), Dunărea Ciobanu - Dacia Mircea Vodă (14.00), CS Peştera - CS Murfatlar (14.00). CS Sharks Lumina are rundă liberă; în Grupa Sud - duminică, 24 noiembrie - AS Viişoara - Inter Ion Corvin (11.00), Avântul Comana - Sport Prim Oltina (11.00), Unirea Topraisar - CS Poseidon Limanu II (11.00), Viitorul Cobadin - CS Negru Vodă (11.00), Olimpia Constanţa - Danubius Rasova (11.00), Fulgerul Chirnogeni - FC Mereni (14.00), AS Pelinu Gold 2019 - AS Pelinu 2016 (14.00), Kinder Constanţa - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa (14.00).   
 
În etapa a 13-a a Ligii a 6-a au fost programate partidele: sâmbătă, 23 noiembrie, de la ora 14.00 - Dunărea Ostrov - Luceafărul Amzacea (14.00); duminică, 24 noiembrie - AS Independenţa - Viitorul Cobadin II (11.00), CS Medgidia II - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Voinţa Cochirleni - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Ulmetum Pantelimon - Gloria Seimeni (11.00), Flacăra Viişoara - Trophaeum Adamclisi (13.30), AS Bărăganu - Pescăruşul Gârliciu (14.00).   
 

Clasamente

 
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 41p, 2. Năvodari - 38p, 3. Agigea - 37p, 4. Albeşti - 36p, 5. Cumpăna - 31p, 6. Techirghiol - 30p, 7. Portul - 27p, 8. Lipniţa Carvăn - 26p, 9. Tuzla - 26p, 10. Eforie - 22p, 11. Băneasa - 21p, 12. Kogălniceanu - 20p, 13. Axiopolis II - 19p, 14. Ovidiu - 18p, 15. Valu lui Traian - 17p, 16. Pecineaga - 15p, 17. Poarta Albă - 12p, 18. Emaus - 0p.  
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 51p, 2. Axiopolis II - 43p, 3. Techirghiol - 41p, 4. Portul - 40p, 5. Valu lui Traian - 40p, 6. Poarta Albă - 32p, 7. Kogălniceanu - 27p, 8. Băneasa - 26p, 9. Tuzla - 26p, 10. Emaus - 19p, 11. Fântânele - 19p, 12. Albeşti - 19p, 13. Cumpăna - 16p, 14. Eforie - 16p, 15. Agigea - 13p, 16. Pecineaga - 10p, 17. Ovidiu - 7p, 18. Lipniţa Carvăn - 1p.    

Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 31p, 2. Nicolae Bălcescu - 25p, 3. Săcele - 23p, 4. Castelu - 22p, 5. Corbu - 22p, 6. Crucea - 21p, 7. Siliştea - 19p, 8. Murfatlar - 19p, 9. Târguşor - 18p, 10. Mircea Vodă - 16p, 11. Tortoman - 14p, 12. Ciobanu - 12p, 13. Lumina - 12p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Corbu 2019 - 0p.   

Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Cobadin - 28p, 2. Ion Corvin - 28p, 3. Comana - 27p, 4. Rasova - 27p, 5. Oltina - 25p, 6. Pelinu Gold 2019 - 22p, 7. Negru Vodă - 21p, 8. Olimpia - 21p, 9. Mereni - 20p, 10. Săgeata Stejaru 2019 - 18p, 11. Viişoara - 15p, 12. AS Kinder - 9p, 13. Chirnogeni - 9p, 14. Topraisar - 9p, 15. Poseidon Limanu II - 6p, 16. Pelinu 2016 - 5p.    

Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 30p, 2. Adamclisi - 29p, 3. Cobadin II - 25p, 4. Independenţa - 22p, 5. Medgidia II - 21p, 6. Seimeni - 18p, 7. Ghindăreşti - 18p, 8. Amzacea - 16p, 9. Gârliciu - 15p, 10. Cochirleni - 13p, 11. Pantelimon - 10p, 12. Viişoara - 9p, 13. Bărăganu - 7p, 14. Ostrov - 3p.

 
Sursa foto: Facebook (AJF Constanţa)
 

Citeşte şi:
 
Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 17-a a Ligii a 4-a

Fotbalul judeţului Constanţa Viitorul Cuza Vodă şi Sport Prim Oltina au câştigat cu 11-0

 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

„Este un vis împlinit” Portarul Răzvan Nache, de la ACS Kinder Constanţa, convocat la o selecţie a Naţionalei

03 Mar 2021 342

Constanţa Moment de reculegere în memoria lui Sorin Moraru la meciul FC Farul - Viitorul Pandurii Tg. Jiu

28 Feb 2021 1507

Foştii colegi de la FC Farul, îndureraţi de moartea lui Sorin Moraru „A fost un om de nota 10, un jucător serios şi profesionist”

27 Feb 2021 3077

Inel pe zăpadă Arbitrul Iulian Barbu a cerut-o de soţie pe atleta Andreea Lefcenco. Ambii sunt şi profesori de sport

26 Feb 2021 3308

Zece ani de la titlul de campioană Stelian Carabaş a jucat pentru România Old-Boys în meciul cu gloriile Oţelului Galaţi

24 Feb 2021 3003

„Te iubesc, nenea!” Liga Ofiţerilor Old-Boys Constanţa a demarat o campanie umanitară. Bucurii pentru suflete năpăstuite!

19 Feb 2021 2642

FC Farul Constanţa Tricou cu autografele fotbaliştilor, scos la licitaţie pentru ajutorarea unei fetiţe cu probleme de sănătate

15 Feb 2021 2098

Farul Constanța, în faliment! Azi, termen în instanță. Mâine, ședința Comitetului Creditorilor

15 Feb 2021 1226

FC Farul şi FC Viitorul II au încheiat la egalitate amicalul de astăzi

03 Feb 2021 2862

Juniorii de la ACS Kinder Constanţa, victorii contra echipelor Academiei de Fotbal „Gică Popescu“

03 Feb 2021 1920

Antrenorul de portari al FC Farul Mihai Moraru, nominalizat pentru titlul de „Fotbalistul Deceniului“ la Milsami Orhei

23 Jan 2021 2951

Știați că...? Fotbalistul Romeo Surdu de la SSC Farul Constanța împlinește astăzi 37 de ani

12 Jan 2021 453

FC Farul Constanţa începe luni pregătirea pentru partea a doua a sezonului

10 Jan 2021 3048

Portarul Arpad Tordai, transfer de la FC Viitorul la Mol Vidi Fehervar

08 Jan 2021 2338

Sondaj de opinie FC Farul, cursa pentru play-off şi eventuala luptă pentru promovare. Ce cred respondenţii

04 Jan 2021 1185