Sport

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

Meciurile din etapa a 26-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se vor disputa sâmbătă, 20 aprilie, după programul: Farul Tuzla - CS Cumpăna (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii, teren Eforie Sud), Gloria Albeşti - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - FC Farul Constanţa (11.00 / 13.00), CS Poseidon 2 Mai Limanu - Voinţa Valu lui Traian (teren 11.00 / 13.00, teren 2 Mai), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Eforie (11.00 / 13.00), Portul Constanţa - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - CS Năvodari (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - CS Agigea (11.00 / 13.00).
 
Duminică, 21 aprilie, a fost programată runda a 24-a a Ligii a 5-a, astfel: AS Pelinu - Litoral Corbu (11.00), Avântul Comana - Danubius Rasova (11.00), Inter Ion Corvin - Unirea Topraisar (11.00), Viitorul Pecineaga - Carsium Hârşova (11.00), FC Mereni - Olimpia Constanţa (12.00), Viitorul Târguşor - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Voinţa Săcele - CS Murfatlar (14.00), CS Peştera - Sportul Tortoman (14.00), Speranţa Castelu - Sport Prim Oltina (14.00).
 
La Liga a 6-a, Seria Nord, duminică, 21 aprilie, se joacă meciurile din runda a 15-a. Programul este următorul: Dacia Mircea Vodă - Victoria Mihai Viteazu (11.00), Ulmetum Pantelimon - Flacăra Crucea (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Dunărea Ciobanu (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Gloria Seimeni (14.00), Emaus Cernavodă - Înfrăţirea Cogealac (14.00). În Seria Sud, se dispută runda a 18-a: Viitorul Cobadin - Trophaeum Adamclisi (11.00), AS Lumina - Old Boys Cobadin (11.00), AS Bărăganu - ITC (11.00), Voinţa Cochirleni - Dunărea Ostrov (11.00), Flacăra Viişoara - AS Independenţa (13.30), Fulgerul Chirnogeni - CS Negru Vodă (14.00). AS Viişoara are rundă liberă.
 
Clasamente  
 
Liga a 4-a seniori: 1. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 57p, 2. CS Năvodari - 54p, 3. Gloria Albeşti - 54p, 4. Viitorul Fântânele - 53p, 5. CS Lipniţa Carvăn - 45p, 6. Gloria Băneasa - 45p, 7. CS Agigea - 44p, 8. CS Cumpăna - 44p, 9. Sparta Techirghiol - 43p, 10. FC Farul Constanţa - 37p, 11. CSO Ovidiu – 31p, 12. Axiopolis Cernavodă II - 30p, 13. CS Eforie - 27p, 14. Farul Tuzla - 21p, 15. Portul Constanţa - 21p, 16. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 18p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 66p, 2. Portul Constanţa - 66p, 3. CS Năvodari - 63p, 4. Axiopolis Cernavodă II - 62p, 5. FC Farul Constanţa - 56p, 6. Sparta Techirghiol - 49p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 43p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 38p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 38p, 10. Gloria Băneasa - 35p, 11. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 35p, 12. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 13. Viitorul Fântânele - 20p, 14. CS Agigea - 20p, 15. CSO Ovidiu - 17p, 16. CS Eforie - 13p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 48p, 2 Oltina - 46p, 3. Pecineaga - 46p, 4. Castelu - 46p, 5. Corbu - 44p, 6. Rasova - 40p, 7. Olimpia - 37p, 8. Pelinu - 35p, 9. Comana - 35p, 10. Tortoman - 32p, 11. Mereni - 30p, 12. Săcele - 29p, 13. Ion Corvin - 28p, 14. Nicolae Bălcescu - 23p, 15. Murfatlar - 22p, 16. Hârşova - 20p, 17. Târguşor - 18p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 35p, 2. Mircea Vodă - 34p, 3. Cuza Vodă - 33p, 4. Mihai Viteazu - 26p, 5. Ciobanu - 23p, 6. Seimeni - 18p, 7. Siliştea - 17p, 8. Ghindăreşti - 16p, 9. Pantelimon - 14p, 10. Cogealac - 12p, 11. Gârliciu - 10p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 42p, 2. ITC - 36p, 3. AS Viişoara - 34p, 4. Cochirleni - 30p, 5. Lumina - 29p, 6. Chirnogeni - 29p, 7. Negru Vodă - 27p, 8. Independenţa - 20p, 9. Old Boys Cobadin - 14p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viişoara - 3p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)


 
 
 
 
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Liga a 4-a CS Poseidon Limanu - 2 Mai și-a asigurat titlul de campioană și va disputa barajul de promovare în Liga a 3-a

25 May 2019 726

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

25 May 2019 558

Patru luptătoare de la CS Poseidon Limanu - 2 Mai au urcat pe podium la Turneul Internaţional de la Cluj

24 May 2019 438

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele etapei a 31-a a Ligii a 4-a

19 May 2019 1140

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a. CS Poseidon Limanu 2 Mai, victorie cu CS Eforie

18 May 2019 856

Fotbalistul Claudiu Pîrvulescu, nuntă de vis la Venus. Invitaţii au dansat până dimineaţa (galerie foto)

15 May 2019 4135

Luptătoarea Delia Voiculescu, de la CS Poseidon Limanu 2 Mai, pe podium la turneul internaţional de cadeţi

14 May 2019 555

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 30-a a Ligii a a 4-a. CS Poseidon 2 Mai - Limanu, noul lider

12 May 2019 1003

S-a disputat etapa a 29-a CS Năvodari şi Gloria Albeşti, în continuare pe locul întâi în Liga a 4-a

09 May 2019 764

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 28-a a Ligii a 4-a

05 May 2019 885

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a și clasamentele

28 Apr 2019 1572

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 26-a a Ligii a 4-a

21 Apr 2019 974

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 24-a a Ligii a 4-a

14 Apr 2019 1399

Fotbalul judeţului Constanţa Care e programul în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

13 Apr 2019 625

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 21-a a Ligii a 4-a

24 Mar 2019 956