Sport

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

Meciurile din etapa a 26-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se vor disputa sâmbătă, 20 aprilie, după programul: Farul Tuzla - CS Cumpăna (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii, teren Eforie Sud), Gloria Albeşti - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - FC Farul Constanţa (11.00 / 13.00), CS Poseidon 2 Mai Limanu - Voinţa Valu lui Traian (teren 11.00 / 13.00, teren 2 Mai), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Eforie (11.00 / 13.00), Portul Constanţa - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - CS Năvodari (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - CS Agigea (11.00 / 13.00).
 
Duminică, 21 aprilie, a fost programată runda a 24-a a Ligii a 5-a, astfel: AS Pelinu - Litoral Corbu (11.00), Avântul Comana - Danubius Rasova (11.00), Inter Ion Corvin - Unirea Topraisar (11.00), Viitorul Pecineaga - Carsium Hârşova (11.00), FC Mereni - Olimpia Constanţa (12.00), Viitorul Târguşor - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Voinţa Săcele - CS Murfatlar (14.00), CS Peştera - Sportul Tortoman (14.00), Speranţa Castelu - Sport Prim Oltina (14.00).
 
La Liga a 6-a, Seria Nord, duminică, 21 aprilie, se joacă meciurile din runda a 15-a. Programul este următorul: Dacia Mircea Vodă - Victoria Mihai Viteazu (11.00), Ulmetum Pantelimon - Flacăra Crucea (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Dunărea Ciobanu (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Gloria Seimeni (14.00), Emaus Cernavodă - Înfrăţirea Cogealac (14.00). În Seria Sud, se dispută runda a 18-a: Viitorul Cobadin - Trophaeum Adamclisi (11.00), AS Lumina - Old Boys Cobadin (11.00), AS Bărăganu - ITC (11.00), Voinţa Cochirleni - Dunărea Ostrov (11.00), Flacăra Viişoara - AS Independenţa (13.30), Fulgerul Chirnogeni - CS Negru Vodă (14.00). AS Viişoara are rundă liberă.
 
Clasamente  
 
Liga a 4-a seniori: 1. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 57p, 2. CS Năvodari - 54p, 3. Gloria Albeşti - 54p, 4. Viitorul Fântânele - 53p, 5. CS Lipniţa Carvăn - 45p, 6. Gloria Băneasa - 45p, 7. CS Agigea - 44p, 8. CS Cumpăna - 44p, 9. Sparta Techirghiol - 43p, 10. FC Farul Constanţa - 37p, 11. CSO Ovidiu – 31p, 12. Axiopolis Cernavodă II - 30p, 13. CS Eforie - 27p, 14. Farul Tuzla - 21p, 15. Portul Constanţa - 21p, 16. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 18p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 66p, 2. Portul Constanţa - 66p, 3. CS Năvodari - 63p, 4. Axiopolis Cernavodă II - 62p, 5. FC Farul Constanţa - 56p, 6. Sparta Techirghiol - 49p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 43p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 38p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 38p, 10. Gloria Băneasa - 35p, 11. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 35p, 12. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 13. Viitorul Fântânele - 20p, 14. CS Agigea - 20p, 15. CSO Ovidiu - 17p, 16. CS Eforie - 13p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 48p, 2 Oltina - 46p, 3. Pecineaga - 46p, 4. Castelu - 46p, 5. Corbu - 44p, 6. Rasova - 40p, 7. Olimpia - 37p, 8. Pelinu - 35p, 9. Comana - 35p, 10. Tortoman - 32p, 11. Mereni - 30p, 12. Săcele - 29p, 13. Ion Corvin - 28p, 14. Nicolae Bălcescu - 23p, 15. Murfatlar - 22p, 16. Hârşova - 20p, 17. Târguşor - 18p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 35p, 2. Mircea Vodă - 34p, 3. Cuza Vodă - 33p, 4. Mihai Viteazu - 26p, 5. Ciobanu - 23p, 6. Seimeni - 18p, 7. Siliştea - 17p, 8. Ghindăreşti - 16p, 9. Pantelimon - 14p, 10. Cogealac - 12p, 11. Gârliciu - 10p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 42p, 2. ITC - 36p, 3. AS Viişoara - 34p, 4. Cochirleni - 30p, 5. Lumina - 29p, 6. Chirnogeni - 29p, 7. Negru Vodă - 27p, 8. Independenţa - 20p, 9. Old Boys Cobadin - 14p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viişoara - 3p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)


 
 
 
 
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Fotbalul judeţului Constanţa. Programul primei etape a Ligii a 5-a

13 Aug 2019 778

Echipele din județul Constanța care joacă în Liga a 3-a și-au aflat programul în campionat (document)

12 Aug 2019 847

Kinder Constanţa, CS Poseidon 2 Mai Limanu II şi AS Săgeata Stejaru 2019 vor evolua în Liga a 5-a

08 Aug 2019 999

Club Sportiv din Limanu angajează. Ce post este disponibil

02 Aug 2019 581

Primele amicale ale verii pentru CS Poseidon Limanu 2 Mai. În Liga a 3-a, echipa va juca la Mangalia

30 Jul 2019 1353

Mangalia Mesaj de compasiune pentru fetele ucise la Caracal, afişat la meciul CS Poseidon Limanu 2 Mai - Viitorul Fântânele

30 Jul 2019 652

Luptătoarea Alexandra Voiculescu, de la CS Poseidon Limanu 2 Mai, a luat bronz la Campionatul European (galerie foto)

30 Jun 2019 895

CS Poseidon Limanu 2 Mai a câștigat barajul de promovare în Liga a 3-a. Scor categoric în dubla manșă cu Pescărușul Sarichioi (galerie foto)

22 Jun 2019 2308

Poseidon Limanu 2 Mai joacă sâmbătă returul barajului pentru promovarea în Liga a 3-a. În tur, a câştigat în deplasare

22 Jun 2019 1078

CS Poseidon Limanu 2 Mai, victorie în deplasare în turul barajului de promovare în Liga a 3-a (galerie foto)

15 Jun 2019 3439

Poseidon Limanu - 2 Mai începe barajul cu Pescăruşul Sarichioi pentru promovarea în Liga a 3-a

15 Jun 2019 3365

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 34-a a Ligii a 4-a (juniori + seniori - galerie foto)

02 Jun 2019 1353

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 33-a a Ligii a 4-a

26 May 2019 955

Liga a 4-a CS Poseidon Limanu - 2 Mai și-a asigurat titlul de campioană și va disputa barajul de promovare în Liga a 3-a

25 May 2019 2115

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

25 May 2019 903