Sport

Fotbalul județului Constanța Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program + clasamente)


Meciurile din etapa a 15-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța se dispută în acest weekend, astfel: sâmbătă, 2 noiembrie - Viitorul Pecineaga - CS Năvodari (ora 11.00 – juniorii, ora 13.00 – seniorii), Portul Constanţa - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Gloria Albeşti - Emaus Cernavodă (11.00 / 13.00), Stiinţa Acalab Poarta Albă - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavodă II - CS Agigea (11.00 / 13.00), Voinţa Valu lui Traian - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Eforie (11.00 / 13.00), CS Lipnița Carvăn - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00).


La Liga a 5-a, a fost programată runda a 11-a: în Seria Nord - Viitorul Târgușor - Dunărea Ciobanu, Litoral Corbu - AS Litoral Sport 2019 Corbu, Dacia Mircea Vodă - CS Peştera, CS Sharks Lumina - Voința Săcele, Recolta Nicolae Bălcescu - Victoria Mihai Viteazul, Speranța Castelu - Flacăra Crucea, Sportul Tortoman - CS Murfatlar; în Seria Sud - Sport Prim Oltina - Fulgerul Chirnogeni (11.00), Avântul Comana - Unirea Topraisar (11.00), CS Poseidon Limanu-2 Mai II - Olimpia Constanța (11.00), FC Mereni - Kinder Constanța (11.00), CS Negru Vodă - AS Pelinu Gold 2019 (13.30), AS Viișoara - Viitorul Cobadin (13.30), Inter Ion Corvin - AS Pelinu 2016 (14.00), Danubius Rasova - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanța (14.00).


Duminică, 3 noiembrie, se dispute și etapa a zecea a Ligii a 6-a, meciurile fiind: Viitorul Cobadin II - Luceafărul Amzacea (11.00), Voința Cochirleni - CS Medgidia II (11.00), Pescarul Ghindăreşti - AS Independenţa (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Flacăra Viișoara (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Dunărea Ostrov (14.00), Trophaeum Adamclisi - Ulmetum Pantelimon (14.00), Gloria Seimeni - AS Bărăganu (14.00).


Clasamente


Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 32p, 2. Agigea - 30p, 3. Năvodari - 29p, 4. Albeşti - 29p, 5. Cumpăna - 26p, 6. Lipniţa Carvăn - 25p, 7. Techirghiol - 24p, 8. Portul - 24p, 9. Tuzla - 21p, 10. Kogălniceanu - 20p, 11. Eforie - 18p, 12. Băneasa - 17p, 13. Axiopolis II - 16p, 14. Ovidiu - 14p, 15. Poarta Albă - 12p, 16. Pecineaga - 12p, 17. Valu lui Traian - 11p, 18. Emaus - 0p.


Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 42p, 2. Portul - 37p, 3. Techirghiol - 34p, 4. Axiopolis II - 34p, 5. Valu lui Traian - 31p, 6. Poarta Albă - 28p, 7. Băneasa - 23p, 8. Kogălniceanu - 21p, 9. Tuzla - 20p, 10. Albeşti - 18p, 11. Emaus - 16p, 12. Cumpăna - 15p, 13. Eforie - 13p, 14. Agigea - 12p, 15. Fântânele - 10p, 16. Pecineaga - 10p, 17. Ovidiu - 4p, 18. Lipniţa Carvăn - 0p.


Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 27p, 2. Nicolae Bălcescu - 19p, 3. Murfatlar - 19p, 4. Crucea - 18p, 5. Săcele - 17p, 6. Corbu - 16p, 7. Castelu - 13p, 8. Mircea Vodă - 13p, 9. Siliştea - 13p, 10. Târguşor - 12p, 11. Tortoman - 10p, 12. Ciobanu - 9p, 13. Lumina - 9p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Corbu 2019 - 0p.


Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Comana - 21p, 2. Rasova - 20p, 3. Cobadin - 19p, 4. Oltina - 19p, 5. Ion Corvin - 19p, 6. Negru Vodă - 18p, 7. Pelinu Gold 2019 - 16p, 8. Mereni - 16p, 9. Viişoara - 15p, 10. Olimpia - 14p, 11. Săgeata Stejaru 2019 - 14p, 12. AS Kinder - 6p, 13. Poseidon Limanu II - 6p, 14. Chirnogeni - 6p, 15. Topraisar - 6p, 16. Pelinu 2016 - 5p.


Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 21p, 2. Adamclisi - 20p, 3. Independenţa - 18p, 4. Cobadin II - 16p, 5. Medgidia II - 15p, 6. Amzacea - 13p, 7. Seimeni - 12p, 8. Ghindăreşti - 11p, 9. Pantelimon - 10p, 10. Cochirleni - 10p, 11. Gârliciu - 9p, 12. Viişoara - 9p, 13. Bărăganu - 7p, 14. Ostrov - 6p.


Sursa foto: Facebook (AJF Constanța)


Citește și:

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din runda a 14-a a Ligii a 4-a

Fotbalul județului Constanța Avântul Comana, noul lider în Seria Sud a Ligii a 5-a
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Decizie a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Constanţa cu privire la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

06 Dec 2019 377

Fotbal în sală la Constanţa În weekend, încep meciurile de la Trofeele Liga Old-Boys și Liga Ultra Old-Boys

04 Dec 2019 1102

Trei profesionişti ai marketingului sportiv vor fi prezenţi la o nouă sesiune oficială a programului MasterClass FC Farul Constanţa

04 Dec 2019 577

Fotbalul judeţului Constanţa CS Peştera, Inter Ion Corvin şi Viitorul Cuza Vodă au încheiat turul pe locul întâi

03 Dec 2019 942

Fotbal feminin Selena SN Constanta, pe locul trei la Cupa Unirii, de la Tulcea. Alexandra Boboc, cea mai tehnică jucătoare (galerie foto)

02 Dec 2019 677

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 19-a a Ligii a 4-a. CS Agigea, noul lider!

30 Nov 2019 1023

Forțe impresionante de ordine, în Gara Constanța. De ce s-au speriat de moarte vânzătorii de țigări (galerie foto)

30 Nov 2019 11963

Constanța Imnul Național al României, intonat pe stadionul "Gheorghe Hagi", la meciul Farul - Rapid (galerie foto)

30 Nov 2019 1299

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program și clasamente)

30 Nov 2019 716

Ediţia a treia Trofeul Liga Old-Boys Constanţa aduce în lumina reflectoarelor echipe de tradiţie, dar şi nume noi

29 Nov 2019 1699

Sâmbătă, FC Farul joacă la Constanţa cu Rapid Bucureşti. Cât costă biletele de intrare la meci

28 Nov 2019 1695

Jandarmeria Mobilă Constanța asigură ordinea publică la meciul AFC Dunărea Călărași-FC Rapid București

26 Nov 2019 431

Fotbalul judeţului Constanţa Viitorul Cobadin și Viitorul Cuza Vodă au căzut de pe primul loc

26 Nov 2019 613

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 18-a a Ligii a 4-a

23 Nov 2019 1213

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)

23 Nov 2019 1304